Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4149
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niebezpieczeństwo wisi na włosku

Piątek, 16 stycznia 2009, 18:21
Aktualizacja: 18:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niebezpieczeństwo wisi na włosku
Fot. Angela
Po dzisiejszym ociepleniu z dachów osuwa się nagromadzony śnieg, który tworzy nawisy. Idąc chodnikami przy budynkach, warto mieć oczy szeroko otwarte. Spadający śnieg i sople lodu to poważne zagrożenie.

Pierwsze zgłoszenia od przechodniów, którzy nad swoimi głowami dostrzegli poważne zagrożenie straż miejska odebrała po godzinie 13. Mieszkańcy zaalarmowali, że na dachu budynku przy ulicy 1 Maja nieopodal salonu telefonów komórkowych „Plus” zebrała się spora ilość śniegu i nawis w każdej chwili może spaść na głowy ludziom.

Strażnicy miejscy przybyli na miejsce, potwierdzili tą informację i do przyjazdu straży pożarnej zabezpieczyli teren. Strażacy natomiast usunęli niebezpieczeństwo. Chwilę później pojawiły się kolejne informacje o zagrożeniu, tym razem przy ulicy Jasnej.

–W okresie odwilży są to standardowe działania – usłyszeliśmy od jednego ze strażników miejskich. Wieczorem wprawdzie przymroziło, ale od jutra śnieg znów zacznie topnieć. Tam, gdzie są nieszczelne rynny, tworzą się sople. Spadający z wysokości kilku pięter kawał lodu może poważnie ranić, a nawet zabić człowieka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group