Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3966
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: (Nie)zdrowy limit

Piątek, 31 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2006, 15:17
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: (Nie)zdrowy limit
Fot. Uzdrowisko Cieplice
Jeleniogórzanie i mieszkańcy okolicy, którzy chcą skorzystać z zabiegów w Uzdrowisku Cieplice refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, muszą poczekać co najmniej do jesieni.

Limit przyjęć wyznaczony przez NFZ został już wyczerpany, ale uzdrowisko mogłoby przyjąć znacznie więcej kuracjuszy z Jeleniej Góry i powiatu. Nie przyjmie, bo nie ma na to pieniędzy.

Kto chce skorzystać z dobrodziejstwa ciepłych wód, musi za to zapłacić z własnej kieszeni, nawet jeżeli płaci składki na NFZ. – Zdarzają się przykre sytuacje: przychodzą do nas pacjenci z bólem, a my musimy odmówić szybkiego przyjęcia, choć jest ono zalecane – mówi Roman Jałako, prezes Uzdrowiska Cieplice.

Podobna sytuacja miała miejsce rok temu. Jednak wówczas, po prośbach władz miasta i zarządu uzdrowiska, NFZ zwiększył limity. Jak się okazało, zainteresowanie w tym roku było tak duże, że wsparcie okazało się wciąż niewystarczające.

W tym roku urzędnicy funduszu odmówili uzdrowisku kolejnego zwiększenia kwoty. Z apelem o zmianę tej decyzji mają się zwrócić jeleniogórscy radni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group