Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6686
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie zapomnieli o Marianie Południkiewiczu. Zawsze w pamięci

Niedziela, 3 lipca 2011, 7:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lipca 2011, 7:18
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nie zapomnieli o Marianie Południkiewiczu. Zawsze w pamięci
Fot. Organizatorzy
Wczoraj z placu Ratuszowego wyruszył rajd rowerowy im. dra Mariana Południkiewicza. Choć wycieczkę zorganizowano, aby uczcić pamięć lekarza i społecznika, który osiem lat temu – wraz z synem – tragicznie zginął w wypadku samochodowym, atmosfera była wesoła. Bo takim człowiekiem był pan Marian.

Marian Południkiewicz był społecznikiem, lekarzem specjalistą medycyny sportowej i działaczem (radnym miejskim), który 1 lipca 2003 roku zginął wraz ze swoim synem w tragicznym wypadku samochodowym pod Bolkowem.

Aby uczcić pamięć swojego kolegi radni miejscy zdecydowali, że trakt pieszo-rowerowy z Jeleniej Góry na Perłę Zachodu będzie nosił Jego imię. Tok temu umieszczona przy Borowym Jarze tablicę upamiętniającą postać Mariana Południkiewicza. W tym roku po raz pierwszy Bolesław Osipik zorganizował rajd rowerowy im. Południkiewicza, który już na stałe zagości w jeleniogórskim kalendarzu imprez.

W imprezie wzięło udział 14 osób, w tym wdowa po lekarzu z rodziną. Najstarszy cyklista miał ponad 70 lat. Młodsi uczestnicy otrzymali upominki w postaci opasek i znaczków odblaskowych. Wśród podarunków był także kompas, który zawsze pomaga wracać do domu.

Po drodze cykliści zatrzymali się przy tablicy, która upamiętnia dra Południkiewicza i w obecności wdowy po panu Marianie, szwagra, siostry oraz wnuczka złożyli kwiaty i wygłosili krótkie przemówienie. Wspominali Pana Doktora jako człowieka o otwartym sercu, lubianego przez wszystkich, nawet politycznych przeciwników. W dalszym ciągu trasy nie obyło się bez przystanku na Perle Zachodu. Celem rajdu była średniowieczna Wieża Książęca w Siedlęcinie, którą zwiedzili uczestnicy imprezy.

- W ramach akcji „Relaks z rowerem” zorganizowałem rajd rowerowy, aby upamiętnić imię Mariana Południkiewicza. Impreza udała się, uczestnicy byli bardzo zadowoleni, najmłodsi nawet się nie zmęczyli, ponieważ jechaliśmy z prędkością 15 km/h. Lekka mżawka nie przeszkodziła nam kontynuować rajdu, gdyż akurat zwiedzaliśmy siedlęcińską wieżę – powiedział Bolesław Osipik.
Kolejny rajd im. dra Południkiewicza – za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group