Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4533
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie tylko na tropie skrzatów

Piątek, 16 lipca 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Nie tylko na tropie skrzatów
Fot. Gabi
Ciekawie przebiegają półkolonie w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Hasłem przewodnim jest poszukiwanie tajemniczych skrzatów, jednak letnicy przy okazji mają wiele innych interesujących zajęć.

Drugi turnus półkolonii w MDK Muflon dobiega powoli końca. Mijający tydzień jest pełen wrażeń. poniedziałek zażywały kąpieli słonecznych nad wodą. We wtorek cała grupa pojechała do Muzeum Karkonoskiego, gdzie – o czym pisaliśmy – dzieci uczestniczyły w warsztatach tworzenia dioramy. Te przestrzenne obrazki te były bardzo popularną pamiątką przywożoną m.in. z gór w XIX wieku.

Środa była niezapomnianym dniem dla dzieci. – Póki co to najciekawszy dzień półkolonii – przyznają zgodnie. Letnicy wybrali się wraz z opiekunami do Karpacza. Jedna z pań prowadzących zajęcia zorganizowała im spotkanie z panią Marią Nienartowicz, która jest autorką wielu bajek o karkonoskich skrzatach. W pięknym ogrodzie przeczytała dzieciom kilka swoich bajek. Sopranistka Anna Patrys zaśpiewała słuchaczom arię z opery czeskiej. Uczestnicy byli zachwyceni.

Kilkunastoosobowa grupa dzieci została podzielona na dwie mniejsze grupy. Pierwsza udała się na poszukiwanie Czarcich Skał, poznała legendę o Karłatce. Pozostali na zaporze na rzece Łomniczka puszczali na stateczkach z wielkich liści życzenia dla rodziców.

Ponad to w pracowni MDK „Muflon” namalowały krasnoludki. Każde z dzieci otrzymało skrzacie imię i tak w grupie znajdują się: Truskaweczka, Jagódka, Szczurek, Leśny Ninja, Muchomorek, Żwirek, Tymek, Sprytka, Poziomka i wiele innych skrzatów.
Dziś o godzinie 14:45 odbędzie się uroczyste zakończenie półkolonii.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
375
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group