Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5800
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie stanie na stacji lokomotywa?

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 28 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 22:21
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Kolejne lokalne połączenia kolejowe mogą zniknąć z rozkładów jazdy.

Widmo likwidacji zawisło nad trzema trasami: z Kłodzka do Kudowy Zdroju i do Wałbrzycha
oraz z <b>Jeleniej Góry</b> do <b>Szklarskiej Poręby</b>. A przecież na początku lipca PKP świętowały stulecie pierwszej z nich.

Ktoś powinien wreszcie przyjrzeć się poczynaniom PKP na lokalnych liniach – uważa Jerzy Żarnowski z Lądka Zdroju. – Nie może być tak, że jedyną odpowiedzią na wszystkie kłopoty jest likwidacja pociągów.
– Nie mamy pieniędzy na utrzymanie wszystkich połączeń – ripostuje Andrzej Piech, zastępca dyrektora spółki PKP Przewozy Regionalne we Wrocławiu.

Na dofinansowanie przewozów regionalnych w tym roku samorząd województwa dolnośląskiego przekazał 35 mln zł. To o 6 mln mniej niż w ubiegłym roku i prawie o połowę mniej niż wynoszą rzeczywiste potrzeby.
– W tej sytuacji nie da się utrzymać wszystkich tras – mówi Andrzej Piech. – Szukamy linii, które są najmniej obciążone.

Nie wykluczam, że tych trzech połączeń nie będzie już w nowym rozkładzie jazdy, który ma obowiązywać od grudnia. – Z każdym rokiem ubywa pasażerów – mówi Andrzej Piech.
– Ale jeśli samorządy będą nas wspierać finansowo, to nie ma problemu. Pojedziemy wszędzie – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~MAX 29-07-2005 21:52
Dosyc wspierania za nasze pieniadze panstwowego molocha jakim jest PKP. Czas na likwidacje tego pasozyta. Przeciez juz sa chetni do obslugiwania polaczen: koleje czeskie, niemieckie - podatatnik na tym tylko zyska, a i poprawi sie jakosc uslug.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group