Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8504
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie pij! – apelują w swoich pracach dzieci

Czwartek, 7 grudnia 2017, 12:00
Aktualizacja: Piątek, 15 grudnia 2017, 17:53
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nie pij! – apelują w swoich pracach dzieci
Fot. MT
W dzień św. Mikołaja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Bądź sobą – nie pij alkoholu" . Jury najwyżej oceniło pracę Mai Tkacz ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Organizatorem konkursu, w którym brali udział uczniowie klas piątych ze wszystkich jeleniogórskich szkół podstawowych, była Straż Miejska oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W swoich pracach dzieci pokazywały, jak różni się życie rodzin dotkniętych problemem uzależnień, w porównaniu do tych, które nie mają tego typu kłopotów.

Jury, w skład którego weszli nauczyciele z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz przedstawiciel Straży Miejskiej najwyżej oceniło pracę Mai Tkacz ze Szkoły Podstawowej nr 2. Poza nią na podium znalazły się: Gabriela Wilk z SP nr 6 i Wiktoria Formel z SP nr 2. Laureatki konkursu, jak i pozostałych dziewięciu jego finalistów, otrzymało nagrody rzeczowe. Ich wręczenia dokonał zastępca prezydenta Jeleniej Góry Piotr Paczóski w asyście św. Mikołaja. Wszystkie prace finałowych zostaną wykorzystane w okolicznościowym kalendarzu na 2018 rok.

Dodatkową atrakcją dla wyróżnionych dzieci była możliwość wizyty w gabinecie zastępcy prezydenta Jeleniej Góry. Piotr Paczóski opowiadał im o pracy urzędu i prezydenta oraz odpowiadał na ich trudnie niekiedy pytania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group