Kraków: Nie miały nic do powiedzenia

Niedziela, 10 lutego 2019, 22:54
Aktualizacja: 23:09
W niedzielnym starciu w ramach rozgrywek I ligi, grupy B – MKS MOS Karkonosze zdecydowanie uległ akademiczkom z Krakowa. Oba zespoły dzieli przepaść w ligowej tabeli i na parkiecie było podobnie.

AZS Politechnika Krakowska miał przed tym spotkaniem bilans 13 zwycięstw i 3 porażek (2. miejsce). Po drugiej stronie ligowego bieguna znajdują się koszykarki Karkonoszy (1 zwycięstwo, 15 porażek). Od pierwszych minut na boisku niepodzielnie rządziły miejscowe, które pierwszą kwartę wygrały 29:11, a drugą 31:15, więc do przerwy było "po zawodach", czyli 60:26. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i mecz bez historii zakończył się wynikiem 105:51. W zespole ze stolicy Małopolski wystąpiły wszystkie zawodniczki (12) i każda punktowała. Wśród jeleniogórzanek po raz kolejny jedynym jasnym punktem była Daria Walczak (26 punktów), a 14 "oczek" zanotowała Patrycja Gałka.

Następny mecz podopieczne Ireneusza Taraszkiewicza rozegrają najprawdopodobniej 20 stycznia - u siebie z MUKS-em Poznań.

Good Lood AZS PK Kraków - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 105:51 (29:11, 31:15, 27:18, 18:7)
AZS: Ciężadło 18, Wilk 16, Popiół 11, Niedźwiedzka 11, Grabska 10, Homoncik 8, Rafałowicz 7, Malinowska 7, Owca 6, Pratasewicz 4, Krawiec 4, Krzywoń 3.
MKS: Walczak 26, Gałka 14, Lorenz 6, Stefan 3, Kwietoń 2, Michniewicz, Karaś, Feja.