Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 2043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie ma na nich mocnych

Wiadomości: Dolny Śląsk
Niedziela, 12 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 12 sierpnia 2007, 11:02
Autor: rylit
Fot. rylit
Gwiazdy małego i dużego ekranu w Lubomierzu, sierpniowym polskim Hollywood.

W niedzielę kończy się XI Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu. Spokojne miasto przeradza się w stolicę polskiego filmu komediowego. Niegdyś zapomniane wykorzystało swoją szansę i z racji tego, że reżyser Sylwester Chęciński kręcił tu część plenerów do komediowej trylogii o Kargulu i Pawlaku.

Podczas tegorocznej edycji widzowie oglądają ponad 100 filmów. Komedie, rywalizują ze sobą w konkursie o trofeum w postaci złotego, srebrnego i brązowego granatu.

Równolegle w galerii „Za Miedzą” trwa Konkurs Śmiesznego Kina Niezależnego „Zawleczka 2007 dla filmów krótkometrażowych, których autorami są ludzie niezwiązani zawodowo z filmem.

Dla zaspokojenia miłośników polskiej komedii, przeprowadzane są pokazy najlepszych polskich produkcji filmowych nagradzanych na poprzednich festiwalach. Nie zabrakło też pokazów plenerowych, kultowych już filmów „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” „Kochaj albo rzuć”.

W sobotę w lubomierskiej Alei Gwiazd przybyły cztery nowe tabliczki.
Była to uroczysta chwila związana z odczytaniem ślubowania i wręczenia pamiątkowych kos i sierpów.
Z wyróżnienia ucieszyli się aktorzy Hanna Śleszyńska i Henryk Talar, kompozytor Krzesimir Dębski oraz reżyser Artur Więcek.

Te i inne gwiazdy oblegane stale przez fotoreporterów i niezliczoną rzeszę łowców autografów wzięły udział w tradycyjnym turnieju cieszącym się wielką popularnością, „Aktorzy Swojaki”.
Rozegrano zawody w konkurencjach związanych z komediami Sylwestra Chęcińskiego. Tradycyjnie już turniej zakończył się remisem. – Nie o wynik tu chodzi, a przednią zabawę dla uczestników, rozrywkę dla licznie przybyłych gości – zapewniają organizatorzy.

Tym wszystkim poczynaniom towarzyszył festyn, gdzie pamiątek, jadła i napitku było co nie miara.
Nową atrakcją święta filmu była „wojna tortowa”, czyli słodka bitwa o miedzę, którą przy akompaniamencie pianisty poprowadził i sam w niej wziął udział dyrektor artystyczny festiwalu Daniel Antosik.

Festiwal potrwa do późnych godzin wieczornych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Wilma 12-08-2007 16:25
Wojna na torty... Baaaardzo śmieszne! I jakie nowatorskie!;) Poziom imprezy z roku na rok bardziej "przedszkolny". Interpunkcja autora felietonu ... zaskakująca.
~zidzi 13-08-2007 21:21
ja z imprezy bylem bardzo zadowlony fajne gwiazd piotkowy kocrt piekny cudowny rewelacia. a niedzielny tez tak samo fajny juz czekam na nastepny....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group