• Wtorek, 22 października 2019
  • Godz. 10:52
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 5313
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nie ma chętnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:23
Autor: konrad
Jeleniogórskie starostwo nie może znaleźć nabywców na trzy budynki zajmowane dotychczas przez instytucje powiatowe. Chodzi o budynki przy ulicy Bogusławskiego, Matejki i Sudeckiej. Na początku przyszłego roku rozpocznie się przeprowadzka do zmodernizowanych budynków po byłych koszarach przy ulicy Podchorążych.

- Być może potencjalnych nabywców odstrasza fakt, że jeszcze przez rok budynki będą zajęte - mówi starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga. - Pojawiają się wprawdzie pierwsi chętni, ale proponują kwoty raczej humorystyczne.

Dobra cena za dotychczasowe budynki, to element decydujący o opłacalności przenosin, gdyż posłużą do spłacenia kredytu zaciągniętego na kupno i modernizację budynków pokoszarowych. Pierwszy do nowej siedziby przeniesie się Powiatowy Urząd Pracy z ulicy Wiejskiej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kll 9-12-2005 10:15
Humorystyczne to są oczekiwania starostwa - prawie 1,5 miliona zł. za budynek przy Kochanowskiego. Można by tam pewnie zrobić z dziesięć mieszkań pod warunkiem, że wcześniej zrobi się gruntowny remont za kolejne kilkaset tysięcy. Nie mówiąc już o zysku dewelopera. W efekcie mieszkanie w takim 'apartamentowcu;o)' kosztowałoby więcej, niż domek jednorodzinny. Możliwości są więc trzy: 1. (wariant najbardziej prawdopodobny: budynki pozostaną puste i będą stopniowo rozszabrowywane 2.(wariant prawdopodobny): Starostwo będzie płacić przez kolejne lata cieciom za całodobowy nadzór 3. (wariant raczej nieprawdopodobny): starostwo pójdzie po rozum do głowy i uzna, że przy takiej nadpodaży nieruchomości jaką mamy w Jeleniej lepiej, aby budynki były sprzedane od razu za mniejsze pieniądze i zagospodarowane, niż miałyby przez kolejne lata straszyć popadając w ruinę albo generować koszty dozoru.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group