Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6635
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie ma bata na łobuza

Czwartek, 26 czerwca 2008, 15:48
Aktualizacja: 15:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nie ma bata na łobuza
Fot. Archiwum
Szesnastolatek znany policji z wielu włamań i kradzieży, po raz kolejny wpadł w ręce stróżów prawa. Ukradł całe ogrodzenie placu budowy i złupił kilka altanek. Nie ma na niego sposobu, bo – mimo resocjalizacji w poprawczaku – nieletni złodziejaszek nie zamierza zejść z przestępczej ścieżki.

Policjanci ustalili, że w tym roku nieletni złodziej włamał się i okradł kilka altanek w Cieplicach oraz zdemontował i ukradł całe ogrodzenie, opuszczonej posesji.
– Pod koniec marca 2008 z jednego z domków ukradł zegar, poduszki, koc i inne przedmioty o łącznej wartości około 1000 zł – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP. Złodziejaszek łupił altany z elementów metalowych, które sprzedawał na jednym z jeleniogórskich punktów złomu.

Nieletni był wielokrotnie notowany za takie kradzieże. Największym jego „wyczynem” było ogołocenie z rur spustowych oraz rynien kilku budynków mieszkalnych w Jeleniej Górze.

Na niewiele się zdało umieszczenie łobuza w poprawczaku we Wrocławiu. Dom wychowawczy wcale go nie zresocjalizował. Kiedy tylko wyszedł z odosobnienia, znów zaczął kraść. Przestępca zdaje sobie sprawę, że jest praktycznie bezkarny. Dopiero za rok będzie podstawa, aby go umieścić w celi, na którą na pewno zasłużył. Gdyby skończył 17 lat, groziłaby mu kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group