Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8381
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: „Nie” dla burmistrza

Poniedziałek, 3 maja 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ania
KOWARY: „Nie” dla burmistrza
Fot. .....
Burmistrz Kowar Mirosław Górecki nie otrzymał absolutorium za 2009 rok. Choć nikt z obecnych na sali rajców nie głosował przeciw, zabrakło ustawowej większości. Część radnych nie przyszła na sesję, co zaważyło na końcowym wyniku.

Pozytywną opinię na temat realizacji zeszłorocznego budżetu wydała komisja rewizyjna, podobnie postąpiła Regionalna Izba Obrachunkowa. Porażka burmistrza jest jednak bardziej sprawą prestiżu i dowodzi jego złych stosunków z radą miasta. Gdyby w tym roku nie było wyborów samorządowych, radni mogli mogliby wystąpić z wnioskiem o odwołanie burmistrza.

Zwolennicy szefa miasta nie kryli rozczarowania. Genowefa Pohoska przypomniała, że omawiany budżet był wyjątkowy, bo aż 27 procent jego środków zostało przeznaczone na inwestycje, a cztery lata wcześniej tylko trzy procent. Na zachowanie samorządowców na pewno ma wpływ zbliżająca się kampania wyborcza.

Mirosław Górecki jest drugim po Marku Obrębalskim, prezydencie Jeleniej Góry, samorządowcem, którego praca nie spodobała się radnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
182
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group