Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6998
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Nie” dla burmistrza

Wiadomości: KOWARY
Poniedziałek, 3 maja 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ania
Fot. .....
Burmistrz Kowar Mirosław Górecki nie otrzymał absolutorium za 2009 rok. Choć nikt z obecnych na sali rajców nie głosował przeciw, zabrakło ustawowej większości. Część radnych nie przyszła na sesję, co zaważyło na końcowym wyniku.

Pozytywną opinię na temat realizacji zeszłorocznego budżetu wydała komisja rewizyjna, podobnie postąpiła Regionalna Izba Obrachunkowa. Porażka burmistrza jest jednak bardziej sprawą prestiżu i dowodzi jego złych stosunków z radą miasta. Gdyby w tym roku nie było wyborów samorządowych, radni mogli mogliby wystąpić z wnioskiem o odwołanie burmistrza.

Zwolennicy szefa miasta nie kryli rozczarowania. Genowefa Pohoska przypomniała, że omawiany budżet był wyjątkowy, bo aż 27 procent jego środków zostało przeznaczone na inwestycje, a cztery lata wcześniej tylko trzy procent. Na zachowanie samorządowców na pewno ma wpływ zbliżająca się kampania wyborcza.

Mirosław Górecki jest drugim po Marku Obrębalskim, prezydencie Jeleniej Góry, samorządowcem, którego praca nie spodobała się radnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~wie39 3-05-2010 9:45
niech dalej pompuje pieniadze w c...nów-a oni jak nie pracowali tak pracowac dalej nie będą-bo i po co?
~korpo 3-05-2010 10:53
Małe miasto, mali radni, kiedy w końcu wybierzemy rozsądnie?
~wrc 3-05-2010 11:00
Pogonić wszystkich do konkretnej roboty!!!
~Kowarzanka z Wichrowej 3-05-2010 11:18
Pan Górecki już w poprzedniej kadencji stracił zaufanie większości radnych i został odwołany z funkcji przewodniczącego rady miasta, a jego miejsce zajął pan Cwynar. Alianse w kowarskiej radzie miasta kończą się przed wyborami i wszystko jest możliwe-jak pokazała ostatnia sesja. Czy burmistrzowi , pewnemu siebie, wierzącemu w "żołnierski dryl" sprawowania władzy w Kowarach, uda się zebrać pospolite ruszenie wyborcze i zdobyć Ratusz? Wątpię w ponowny sukces- słuchając rozmów na Kowarskiej Starówce.
~olo 3-05-2010 11:40
Mikrut na burmistrza
~ 3-05-2010 13:53
Mikrut, sam sie żle gospodarzy to i burmistrzem nie powinien być. Rola jego upada, rodziny i dzieci nie ma, na saksy jeździ . Taki z niego bylby Burmistrz
~lololo 3-05-2010 14:45
Mikrut nie promuj się.Ciebie też trzeba pogonić.
~waldek_a 3-05-2010 16:25
To cała Polska właśnie. Facet rozpoczął wreszcie coś robić z tym zapomnianym miastem, jak choćby sanie rogate, porządkowanie ulic po wymianie ka...lizacji, nowe sklepy aby nie trzeba było po wszystko jeździć do Jeleniej. Ale pewnie czymś podpadł "wybrańcom narodu" i teraz dostał podziękowanie. W czasie jednej kadencji nikt nie zrealizuje w pełni planów. Po Panu Rejkowskim ten facet widać było, że ma pomysł na miasto. Panie Mirku głowa do góry, Pan nie zginie a "wybrańcy" przed głosowaniem powinni zapytać mieszkańców.
~buzia 3-05-2010 16:30
wszystkich pogonić! Teraz radni zauważyli że coś jest nie tak?? a przez 4 lata kadencji P. Góreckiego nie widzieli co on robi? Śmieszne to jest wszystko. Dużo było obietnic kierowanych do ludzi i instytucji, a przychodziło co do czego - umywał rączki bo trzeba iść za tymi, którzy mają więcej kasy... bez komentarza
~buzia 3-05-2010 16:34
buhaha no to mnie waldek_a rozbawiłeś do łez. Od kiedy to Burmistrz jest odpowiedzialny za rozruszanie miasta przez Sanie Rogate? Gdyby nie Pan W. Jabłoński nie doszło by do wskrzeszenia tradycji, a gdyby nie S. Adamski ze swoją ekipą nie doszło by do zjazdu ani do ligii. Więc najpierw proponuję sprawdzić info, a później pisać na forum publicznym...
~Piękny Roman 3-05-2010 17:44
Ja tam nie mam nic do zarzucenia Panu Góreckiemu i znowu będę głosował na niego...Uważam że człowiek się naprawdę stara i jest aktywny,chce coś zrobić dla miasta...Ale skoro tak wszystkim przeszkadza to wybierzcie kogoś innego.Zobaczycie jaki będzie wspaniały...Akurat.Inna sprawa że poza obecnym burmistrzem,nie widzę kandydata w kowarskim ratuszu na ten urząd.
~ 3-05-2010 19:14
Kogo by nie wybrać każdy i tak pcha do swojej kieszeni w nosie ma reszte wystarczy popatrzeć na nasz kochany rząd
~Romanik 3-05-2010 19:18
I znowu nagonka na Pana Mirka Góreckiego ! A wszystkiemu winna nasza Rada, Rada którą My sami wybralismy , Rada która już zaczyna grę wyborczą a zwłaszcza radni PIS-u , to wy szanowni radni nic nie robice i wszystko blokujecie , to Wy szanowni panowie Radni jesteście przeciwni wszystkiemu co ktoś chce zrobić dobrego dla Miasta ! Ale my mieszkańcy to widzimy i docenimy przy najbliższych wyborach.To Wy robicie zamiesznie i sijecie ferment i puszczacie w miasto nieprawdziwe informacje , to Wy kochani radni blokujecie ludzi takich jak Pan Górecki to przez Was w Naszym miescie jest tyle niezadowolenia i to Wy kochani PIS-owcy jesteście wrogami Naszego miasta.
~kolega ratownik 3-05-2010 19:34
A to dobre! "nikt z obecnych na sali rajców nie głosował przeciw...część radnych nie przyszło na sesję, co zaważyło na końcowym wyniku" - i to ma obciążać Burmistrza?! Jacyś tchórzliwi ci bezradni radni! Nie daj się, Mirek! Psy szczekają - karawana idzie dalej! (przepraszam - psy nawet nie przyszły zaszczekać! :-)
~ 3-05-2010 20:15
Pan Burmistrz napewno nie zyska przychylności mieszkańców stawiając znak zakazu postoju na ulicy Bocznej w Kowarach!!!pozostałe blokowiska nie muszą płacić za "wątpliwy przywilej" parkingowy na samym końcu drogi...i jawne "przymuszanie" do wykupu urzędowych parkingów,których nikt w zimie nawet nie raczy odśnieżać??nie mówiąc już o przyjezdnych i rodzinie,która nawet nie ma gdzie zaparkować - może Pan Burmistrz zrefunduje te wszystkie mandaty z własnej kieszeni?
~kowarzanka 3-05-2010 22:13
Zgadzam się z ~Romanik.Z tego co się orientuję P.Górecki to kolejny burmistrz blokowany przez radę ,jak to się dzieje że burmistrzowie są zawsze "źli" tylko rada zawsze ta dobra.Co tak naprawdę zawdzięczamy jako kowarzanie radzie i radnym? A może zupełnie nic? Może to radnych trzeba zmienić na ludzi zupełnie nowych a nie ciągle jedni i ci sami "kowarscy bisnesmeni".
~Niemy GŁOS 3-05-2010 23:22
Jak widzę do powiedzenia mają najwięcej Ci, którzy robią jak najmniej. Może nie udało się Burmistrzowi zrealizować wszystkich przedwyborczych obietnic, ale to nie powód by rzucać mu kłody pod nogi. Przecież to jeden z niewielu ludzi, którzy coś zaczęli robić dla Kowar. Może i miał kilka wpadek (m.in. sprawa mniejszości w Kowarach), ale nie popełnia błędów ten-kto nic nie robi. Ja wiem, że będę głosować w następnych wyborach właśnie na P. Góreckiego. Zrobił dla miasta więcej przez swoją kadencję, niż inni "bezradni radni" przez cały swój żywot!
~Niemy GŁOS 3-05-2010 23:24
BRAWO dla Romanik i Kowarzanka!
~buzia 3-05-2010 23:39
no ale przepraszam bardzo.... co niektórzy w radzie miasta naszego, a praktycznie większa większość została wybrana po raz któryś, żeby zasiąść na stanowisku radnego. Przecież to my wybieraliśmy jako mieszkańcy Kowar!!! Więc nie miejcie pretensji o to, kto tam zasiada. Kilka osób było młodych, chcących coś zmienić, którzy chcieli zrobic coś dla miasta, lecz po raz kolejny zostali wybrani Ci sami.... a dlaczego?? czy ktoś z Was może mi na to pytanie odpowiedzieć, dlaczego nie stawia się na młodych,którzy mają duuuużo świeższe umysły??
~kowarzanin 4-05-2010 21:10
Radą rządzi Cwynar, a w jego interesie jest dołować każdego burmistrza. Dlaczego? Bo Cwynar ma ambicje zostać burmistrzem.
dolnoślązak 4-05-2010 21:10
Kowarskich samorządowców nie znam i poznać nie zamierzam. Kowary odwiedzam często. Tu się naprawdę coś zmienia, chociaż firm produkcyjnych ubyło. A tak na marginesie, czy należało przystępować do głosowania skoro nie było qworum?
~ufo 5-05-2010 20:43
górecki jest w porządku facet jestem za nim a radnych zmienić i niektórych z urzędu pognać to morze będzie lepiej
~wichrowa 5-05-2010 21:43
Prawda jest jedna , że poprzedni Burmistrzowie w Kowarach zrobili dosłownie NIC , tego oceniam nie najgorzej i nie najlepiej to i tak więcej niż NIC

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group