Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6544
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie ciągną VIP-y do miodu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 września 2007, 11:07
Autor: carioca/rylit
Fot. rylit
Warsztaty pszczelarskie okazją do pokazania się dla polityków.

Gdzie spotkać posła Jerzego Szmajdzińskiego? Jeśli nie w jego biurze poselskim przy siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to na pewno w Parku Zdrojowym w Cieplicach podczas zakończonych w niedzielę Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich. Impreza zorganizowana przez jeleniogórskich pszczelarzy staje się także okazją do spotkania znanych osobistości. Nie wszyscy o tym pamiętają.

Poseł Szmajdziński przechadzał się w niedzielę alejkami Parku Zdrojowego wśród amatorów miodu, jego producentów i konsumentów. Zatrzymywał się, rozmawiał z wieloma ludźmi. Ale – jak zauważyliśmy – miodu nie kupił. Były minister obrony narodowej był jednak jedynym reprezentantem parlamentarnej drużyny Ziemi Jeleniogórskiej.

Nie rzucali się w oczy inni posłowie. Nie zauważyliśmy Beaty Sawickiej, ani Adama Lipińskiego. Zawiodła też, przynajmniej nasze oczy, załoga Senatu RP. Do pszczelarzy nie przyjechali też znani samorządowcy. Nie rzucał się w oczy były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak, wcześniej zawsze bardzo aktywny. Nawet lokalna telewizja przeprowadzała niegdyś rozmowy z eksszefem Jeleniej Góry na temat pszczelarstwa traktując samorządowca, nie bez racji, jako znawcę miodu.

Nie zauważyliśmy Marka Obrębalskiego, obecnego prezydenta, ani jego zastępców w osobach Jerzego Łużniaka i Zbigniewa Szereniuka. Nie pchał się pod obiektyw Zbigniew Ładziński, radny i cieplicki przedsiębiorca.

Władze powiatu dumnie reprezentował Ryszard Grek. Wiceprzewodniczący rady powiatu Marek Mikrut całe wydarzenie nagrał przenośną kamerą. Były też gwiazdy minionego weekendu, między innymi, amerykańska diva Gwendolyn Bradley, której – w przeciwieństwie do nocnych hałasów w Cieplicach – miód najwyraźniej zasmakował.

Do pszczelarzy przyjechał biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej ks. Stefan Regmunt, który koncelebrował mszę z ks. prałatem Józefem Stecem, proboszczem parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Były ukraińskie dzieci z programem artystycznym i wielu jeleniogórzan oraz gości.
Na szczęście nikomu nie przeszkadzał brak tak wielu polityków. W końcu miód i pszczoła są na tych warsztatach najważniejsze.

Faktem jest, że na całej imprezie nie byliśmy, więc mogliśmy przeoczyć niektóre postaci życia społecznego. Zareagował przewodniczący rady miasta Hubert Papaj, który do nas napisał:
– O godzinie 9 miałem przyjemność brać udział we mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia koncelebrowanej przez Biskupa dr Stefana Regmunta a następnie byłem obecny w Parku Zdrojowym zapoznając sie z ofertą warsztatów pszczelarskich i zakupując pewne produkty pszczelarskie
/.../
Pragnę jeszcze dodać iż spacerując pomiędzy stoiskami na których prezentowane były produkty pszczelarskie miałem przyjemność spotkać innych samorządowców jak np Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Anne Ragiel, oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Sarzyńskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Rudy_GUSTAW 3-09-2007 9:32
Faktycznie wielka szkoda, że Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie nie zamieniły się w przedwyborczy festiwal. Bez ulotek, bez obiecywań uśmiechów i serdecznych uścisków z Szarym Tłumem Wyborców. Za to w następny weekend może być już zupełnie inaczej.
~ania 3-09-2007 9:34
I bardzo dobrze, że politycy nie przyjechali. Przecież jak sama nazwa wskazuje to były warsztaty pszczelarskie a nie wiec wyborczy :–)
~Hubert Papaj 3-09-2007 10:49
Szanowni Państwo W Państwa art pod tytułem Nie ciągną VIP–y do miodu pojawiły się pewne nieścisłości Zarzucają Państwo brak przedstawicieli samorządu na wzmiankowanych uroczystościach co nie jest zgodne z prawdą O godzinie 9 miałem przyjemność brać udział we mszy świętej w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia koncelebrowanej przez Biskupa dr Stefana Regmunta a następnie byłem obecny w Parku Zdrojowym zapoznając sie z ofertą warsztatów pszczelarskich i zakupując pewne produkty pszczelarskie Nie czyniłem tego dla rozgłosu ale z wewnętrznej potrzeby, ale boli mnie takie nieprawdziwe przedstawianie sprawy przez Państwa redakcję Pragnę jeszcze dodać iż spacerując pomiędzy stoiskami na których prezentowane były produkty pszczelarskie miałem przyjemność spotkać innych samorządowców jak np Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Anne Ragiel, oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Sarzyńskiego Mając powyższe na uwadze zwracam się z uprzejma prośbą aby dokładniej weryfikować przedstawiane relacje z tego typu uroczystości Z wyrazami szacunku Hubert Papaj
~cd 3-09-2007 10:59
PS Pragnę też wyrazić wyrazy ubolewania iż w Państwa serwisie zabrakło choćby wzmianki na temat VIII Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa w której to organizacji wydatnie pomagało wiele osób z naszego miasta że wspomnę tylko Panią Grażynę Rehlis czy Pana Zbigniewa Ładziśńkiego– Prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, nie wspominając już o przedstawicielach władz samorządowych szczebla wojewódzkiego w postaci Województwa Dolnośląskiego Piotra Borysa, Przewodniczącego Rady Miasta Legnicy Roberta Kropiwnickiego, Wójta Gminy Kamienna Góra czy Prezesa KGHM Polska Miedz S.A. Krzysztofa Skórę i wielu innych ktorych tutaj nie sposób wymienić
~do PAPAJA 3-09-2007 21:20
NIE CHWAL SIĘ W KTÓRYM KOŚCIELE BYŁEŚ NA MSZY ŚWIĘTEJ, BO TO NIEELEGANCKO MŁODY CZŁOWIEKU !
~obszczymurek 3-09-2007 21:21
Wychodzi na to, że tylko radnych PISu nie było. Ale oni widać trochę nietutejsi.
~ewunia 3-09-2007 21:48
Pan Poseł Szmajdziński również był obecy na Gminnych dożynkach w Miłkowie.
~do p.Papaja 3-09-2007 23:29
jak pan piszesz że to była pana potrzeba wewnętrzna , to po co piszesz , niech to zostanie w pana sumieniu.Kto sumienia nie słucha, walczy jak lew, ale może zginąć jak mucha–aforyzm.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group