Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3455
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie ciągną VIP-y do miodu

Poniedziałek, 3 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 września 2007, 11:07
Autor: carioca/rylit
Jelenia Góra: Nie ciągną VIP-y do miodu
Fot. rylit
Warsztaty pszczelarskie okazją do pokazania się dla polityków.

Gdzie spotkać posła Jerzego Szmajdzińskiego? Jeśli nie w jego biurze poselskim przy siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to na pewno w Parku Zdrojowym w Cieplicach podczas zakończonych w niedzielę Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich. Impreza zorganizowana przez jeleniogórskich pszczelarzy staje się także okazją do spotkania znanych osobistości. Nie wszyscy o tym pamiętają.

Poseł Szmajdziński przechadzał się w niedzielę alejkami Parku Zdrojowego wśród amatorów miodu, jego producentów i konsumentów. Zatrzymywał się, rozmawiał z wieloma ludźmi. Ale – jak zauważyliśmy – miodu nie kupił. Były minister obrony narodowej był jednak jedynym reprezentantem parlamentarnej drużyny Ziemi Jeleniogórskiej.

Nie rzucali się w oczy inni posłowie. Nie zauważyliśmy Beaty Sawickiej, ani Adama Lipińskiego. Zawiodła też, przynajmniej nasze oczy, załoga Senatu RP. Do pszczelarzy nie przyjechali też znani samorządowcy. Nie rzucał się w oczy były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak, wcześniej zawsze bardzo aktywny. Nawet lokalna telewizja przeprowadzała niegdyś rozmowy z eksszefem Jeleniej Góry na temat pszczelarstwa traktując samorządowca, nie bez racji, jako znawcę miodu.

Nie zauważyliśmy Marka Obrębalskiego, obecnego prezydenta, ani jego zastępców w osobach Jerzego Łużniaka i Zbigniewa Szereniuka. Nie pchał się pod obiektyw Zbigniew Ładziński, radny i cieplicki przedsiębiorca.

Władze powiatu dumnie reprezentował Ryszard Grek. Wiceprzewodniczący rady powiatu Marek Mikrut całe wydarzenie nagrał przenośną kamerą. Były też gwiazdy minionego weekendu, między innymi, amerykańska diva Gwendolyn Bradley, której – w przeciwieństwie do nocnych hałasów w Cieplicach – miód najwyraźniej zasmakował.

Do pszczelarzy przyjechał biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej ks. Stefan Regmunt, który koncelebrował mszę z ks. prałatem Józefem Stecem, proboszczem parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Były ukraińskie dzieci z programem artystycznym i wielu jeleniogórzan oraz gości.
Na szczęście nikomu nie przeszkadzał brak tak wielu polityków. W końcu miód i pszczoła są na tych warsztatach najważniejsze.

Faktem jest, że na całej imprezie nie byliśmy, więc mogliśmy przeoczyć niektóre postaci życia społecznego. Zareagował przewodniczący rady miasta Hubert Papaj, który do nas napisał:
– O godzinie 9 miałem przyjemność brać udział we mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia koncelebrowanej przez Biskupa dr Stefana Regmunta a następnie byłem obecny w Parku Zdrojowym zapoznając sie z ofertą warsztatów pszczelarskich i zakupując pewne produkty pszczelarskie
/.../
Pragnę jeszcze dodać iż spacerując pomiędzy stoiskami na których prezentowane były produkty pszczelarskie miałem przyjemność spotkać innych samorządowców jak np Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Anne Ragiel, oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Sarzyńskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group