Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 9764
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie chcą pomóc

Wtorek, 22 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:14
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Grupka rowerowych zapaleńców szuka miejsca do treningów. Urzędnicy odmówili im dostępu do opuszczonej hali sportowej. Obiekt niszczeje, bo od dwóch lat nie znaleziono na niego nabywcy.

       Jacek Niemiec, Krystian Tomczak i Kuba Więckowski od kilku lat jeżdżą na BMX-ach - rowerach przeznaczonych do akrobacji. Podobnych zapaleńców w mieście jest około 40. Wiosną, latem i jesienią trenują na ulicach. Zimą jest to niemożliwe.
- Półtora roku temu wpadliśmy na pomysł, by trenować pod dachem, w opuszczonej hali sportowej na osiedlu Orle. Kiedyś obiekt należał do szkoły zawodowej. Odkąd ją przeniesiono, sala niszczeje - mówi Jacek Niemiec.

       Za pośrednictwem Stowarzyszenia Miłośników Cieplic kilkakrotnie zwracali się do władz miasta o przekazanie kluczy do obiektu. - Odmówiono im tłumacząc, że dawna szkoła wkrótce zostanie sprzedana. Tymczasem mamy kolejną zimę, a nabywcy nie ma - mówi Małgorzata Turowska, szefowa stowarzyszenia.
Urzędnicy są nieugięci, a dewastacja postępuje. W budynku powybijano okna, w środku pojawiła się wilgoć.

       - Gdyby powierzono nam halę, zadbalibyśmy o nią. W innych miastach powstają miejsca dla ludzi, którzy mają jakąś pasję. U nas chyba nikomu na tym nie zależy - mówi Krystian Tomczak.
Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty w urzędzie miejskim odpowiada, że miasto buduje dla młodzieży dwa skate parki, gdzie także będą mogli jeździć BMX-owcy. Jeden powstanie w Cieplicach, drugi na stadionie przy ul. Złotniczej. Żaden nie będzie jednak zadaszony, zimą będą więc nieczynne.

       Urzędnicy wydziału geodezji szukają nabywcy na halę. Przetarg ma odbyć się 2 grudnia.
Rowerzyści deklarują, że gdyby powierzono im obiekt i pojawił się nabywca, opuszczą ją w ciągu jednego dnia. - Niepotrzebne nam ogrzewanie, wystarczy tylko prąd, za który zapłacimy - tłumaczą, mając nadzieję, że urzędnicy zmienią zdanie.
Jeśli 2 grudnia miasto nie sprzeda hali, powinna ona zostać udostępniona młodzieży. Poprosimy radnych, by załatwili tę sprawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
438
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group