Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6444
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: NEW EYE (nowe oko) już testowane w Jeleniej Górze!

Piątek, 28 kwietnia 2017, 7:44
Aktualizacja: 19:26
Autor: KSON
Jelenia Góra: NEW EYE (nowe oko) już testowane w Jeleniej Górze!
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z firmą NEWWWEB rozpoczyna w maju br. testowanie pierwszego w Polsce oraz na świecie systemu dla niewidomych NEW EYE (nowe oko).

Aplikacja NEW EYE oraz stworzona infrastruktura pomoże osobom niewidomym i niedowidzącym, aby mogły samodzielnie żyć i funkcjonować samodzielnie. Rozwiązanie to poprawi jakość życia poprzez nowoczesne technologie przy użyciu telefonów komórkowych. Osoby niewidome i niedowidzące będą mogły poruszać się po mieście, urzędach, szpitalach oraz odnajdywać rzeczy w mieszkaniu, a także wezwać pomoc w sytuacji awaryjnej.

- Bez udziału inwalidów wzroku ten test się nie uda – informuje pomysłodawca systemu i współpracownik KSON Tomasz Tokarski. – Na początek testem zostały objęte placówki przy ul. Długiej w Jeleniej Górze. Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom i handlowcom, którzy wyrazili zgodę na współpracę. U nich zainstalowane zostaną specjalne sygnalizatory i czujniki. Do testu już SIW i PZN w Jeleniej Górze zgłosili swoich przedstawicieli ale lista ta jest nadal otwarta – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON-u.

Udział niewidomych i niedowidzących w testach oraz zaangażowanie w rozwój projektu pozwoli usprawnić system. Chętni proszeni są o nawiązanie kontaktu z KSON w celu złożenia odpowiedniej aplikacji umożliwiającej weryfikowanie systemu.

Co kilka dni będą rozsyłane aktualizacje z prośbą o wykonanie testu na ul. Długiej oraz przesłanie uwag i ewentualnych pomysłów. Aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia innowacyjnego narzędzia pozwoli dopasować New Eye w sposób optymalny do potrzeb i wyeliminować czynniki o których osoba widząca nie posiada wiedzy. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników testów producent przewidział prezenty w formie power banków (ładowarka akumulatorowa).

Zainteresowani mogą zgłaszać się do KSON-u w Jeleniej Górze (ul. Osiedle Robotnicze 47a) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00, a telefonicznie pod numer 75 75 242 54 lub na bezpłatną infolinię 700 800 025 oraz e-mail: biuro@kson.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group