Czytających: 6178
Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: NBA nie zatrzymuje się

Sobota, 12 listopada 2022, 20:24
W meczu 9. kolejki (awansem) młodzicy drużyny Niesobski Basket Academy Jelenia Góra zmierzyli się z Basketem Gorzów Wielkopolski. O końcowy sukces nie było łatwo, ale w hali Szkoły Podstawowej nr 8 to jeleniogórzanie cieszyli się po ostatnim gwizdku.

Podopieczni Łukasza Niesobskiego od początku dobrze weszli w mecz. Po pierwszej kwarcie prowadzili 19:7, a do przerwy 36:16 i wydawało się, że będzie to kolejne łatwe zwycięstwo. Po zmianie stron przyjezdni poprawili grę, ale to NBA powiększyło przewagę o kolejny punkt. W ostatniej kwarcie gorzowianie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki do 14 "oczek".

NBA Jelenia Góra – MKS Basket Gorzów Wlkp. 62:48 (19:7, 17:9, 14:13, 12:19)

NBA: I. Piotrowski 16, B. Piotrowski 15, Ponikowski 12, Janiszewski 8, Łątka 4, Mochól 3, Zgryzek 2, Jaworski 1, Kamiński 1, Wasik, Oleś, Czernicki.
Basket: Ryglowski 12, Stojanowski 8, K. Styrcula 7, M. Styrcula 6, Naumowicz 6, Wach 5, Kryś 2, Szyliński 2, Hierowski, Szczepaniak, Rucki, Treichel-Ludkowski.

Tego samego dnia Basket Gorzów Wlkp. rozegrał drugie spotkanie w Jeleniej Górze - tym razem z młodzikami Sudetów.

KS Sudety Jelenia Góra - MKS Basket Gorzów Wlkp. 4:143 (0:43, 0:30, 4:36, 0:34)

W rundzie zasadniczej grupy B ligi dolnośląsko-lubuskiej młodzików (U13) NBA Jelenia Góra ma na swoim koncie 7 zwycięstw i 1 porażkę. Ekipa z Gorzowa Wlkp. zanotowała 6 wygranych i 3 porażki, a Sudety Jelenia Góra komplet 9 porażek.