Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7701
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nauka to klucz do pieniędzy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 czerwca 2008, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
Fot. LENA
Satysfakcja dla ducha ważna, ale o ciele też nie można zapomnieć. Najlepsi uczniowie z Jeleniej Góry dostali od szefa miasta nagrodę za świetne wyniki w nauce. Wśród szczęśliwców znaleźli się uczniowie popularnych liceów: „Żeroma” i „Norwida”.

Pięcioro licealistów za wyniki w nauce i osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych dostało po ponad trzy tysiące złotych na rękę od prezydenta miasta Marka Obrębalskiego.

Nagrodzeni to Anna Szczurowska, Piotr Słomski, Jarosław Nowak (wszyscy z „Żeroma” oraz Aleksandra Dobosz i Milena Goet-Konopacka z „Norwida”. Ania jest finalistką olimpiady języka rosyjskiego, Piotr – geograficznej i nautologicznej, Jarosław – fizycznej. Z kolei Aleksandra trafiła do finału olimpiady języka polskiego a Milena – brylowała w olimpiadzie przedsiębiorczości. Wszyscy oprócz tego mogą pochwalić się bardzo wysoką średnią ocen.

W przypadku Anny Szczurowskiej jest to już druga poważna nagroda, którą otrzymała za swoje osiągnięcia. Wcześniej ucieszyła się z wyjazdu na dwutygodniowe wczasy w Chorwacji. A to za sprawą Pawła Domagały, zapobiegliwego dyrektora szkoły, który od lat zabiega o względy sponsorów, aby wyróżnić najzdolniejszych i najpracowitszych uczniów w „Żeromie.”

Na zapytanie, na co przeznaczą pieniądze otrzymane w nagrodę, dziewczęta uśmiechały się, natomiast chłopcy tajemniczo odpowiadali że jeszcze nie wiedzą. Na pewno im się przydadzą, choćby na podróż; Ania Szczurowska i Jarek Nowak planują studia w Anglii. Nagrodzeni nie wykluczają też, że zafundują sobie nieco rozrywki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group