Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9729
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Nauczą języka migowego

Wtorek, 12 marca 2013, 10:53
Aktualizacja: 11:13
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Nauczą języka migowego
Fot. Organiatorzy
Europejska Szkoła Zawodów Artystycznych Pałac Bukowiec we współpracy z Towarzystwem Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST organizuje trzystopniowe kursy języka migowego: elementarny, doskonalący oraz zaawansowany. Zajęcia rozpoczynają się 14 marca br. przy ul. 1 Maja 25 w Jeleniej Górze. Kurs kończy się egzaminem.

Słuchacze poznają problematykę środowiska osób niesłyszących i ich potrzeb, przyswoją wiedzę o języku migowym i jego zastosowaniach w komunikacji z niesłyszącymi, nabędą praktycznych umiejętności w posługiwaniu się polskim alfabetem palcowym oraz podstawowymi liczebnikami głównymi i porządkowymi, opanują ok. 500 podstawowych znaków pojęciowych języka migowego (każdy stopień obejmuje ok. 500 znaków) oraz technikę ich używania zgodnie z gramatyką polskiego języka migowego (PJM), jak też z zasadami Systemu Językowo-Migowego (SJM). Kursanci nauczą się też korzystać z podręczników i materiałów szkoleniowych.

- Wejście w to środowisko, uświadomiło mi z jak wielkim problemem mamy do czynienia – informuje Ewa Zdzienicka, dyrektorka Europejskiej Szkoły Zawodów Artystycznych Pałac Bukowiec. - Głuchota, to dzisiaj zjawisko bardzo powszechne, a przez osoby w pełni sprawne nie dostrzegane. Osób niesłyszących jest wśród nas bardzo wiele. Często z powodu swojego kalectwa są nieświadomie przez nas wykluczane z rożnych form życia społecznego i duchowego. Stąd mój pomysł, aby jak najwięcej osób poznało język symboli. Wiele wskazuje na to, że wkrótce stanie się on obowiązkowy w urzędach, szpitalach, sklepach, kościołach. To nowe zjawisko naszych czasów i należy przygotować się do niego. A szkolnictwo? Czy szkoły są przygotowane do uczenia dzieci głuchoniemych? – pyta dyrektorka.

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie oraz imienny certyfikat z wpisaną oceną końcową, po zdanym egzaminie. Certyfikat potwierdza uzyskane kwalifikacje komunikacyjne na ukończonym poziomie, przyznane przez Towarzystwo „GEST”. Cena kursu wraz ze wszystkimi materiałami i egzaminem końcowym wynosi 1.100,00 zł. Osoby posiadające orzeczenie lekarskie o stwierdzonej niepełnosprawności otrzymują 150 zł zniżki. Istnieje możliwość wpłat miesięcznych po 230 zł.

Wszelkie informacje dostępne są pod adresem: eszapalac@gmail.com lub tel. 502 322 226.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1034
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group