Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4081
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REPUBLIKA CZESKA: Nasze malarki promują Karkonosze w Pradze

Wtorek, 5 lipca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
REPUBLIKA CZESKA: Nasze malarki promują Karkonosze w Pradze
Fot. Archiwum
W Atrium Izby Poselskiej Parlamentu Republiki Czeskiej w Pradze, pod koniec czerwca odbył się wernisaż wystawy niekonwencjonalnych obrazów Teresy Kępowicz z Karpacza i Bogumiły Twardowskiej–Rogacewicz z Jeleniej Góry pod nazwą „Karkonosze”. Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia.

Bogumiła Twardowska-Rogacewicz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1990 r. uzyskała dyplom z zakresu projektowania graficznego w klasie prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Zajmuje się projektowaniem graficznym i malarstwem. W dorobku ma ponad 20 wystaw indywidualnych oraz udział w wielu prezentacjach zbiorowych. Jest również autorką scenografii do różnych spektakli teatralnych.

Teresa Kępowicz jest artystą plastykiem. Interesuje się sztuką, procesem tworzenia, człowiekiem, jako twórcą, przyrodą która daje przyjemność wszystkim zmysłom, a także makrofotografią.

Wystawa została zorganizowana tuż przed przejęciem przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Wernisaż zaszczycił swoją obecnością ambasador Jan Pastwa, przedstawiciele Izby Poselskiej Parlamentu Republiki Czeskiej, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego Gabriela Zawiła, zastępca burmistrza Karpacza Ryszard Rzepczyński, wiceszef Rady Karpacza Dariusz Janiszewski i radny Zbigniew Pleśniarski. Ponadto w uroczystości wzięli udział przedstawiciele polonii czeskiej oraz mieszkańcy Pragi, Karpacza i Jeleniej Góry.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze z dyrektor Gabrielą Zawiłą i Galeria Lewandowski. Patronat nad wystawą objęli: Jan Pastwa, ambasador RP w Republice Czeskiej oraz Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia pod adresem Praha 1, Mala Strana ul. Snemovni 4.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group