Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7375
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Nasze gminy dołują w rankingach

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Ania
REGION JELENIOGÓRSKI: Nasze gminy dołują w rankingach
Region jeleniogórski: atrakcja, czy zaścianek?
Fot. TEJO
Po raz ósmy przyznano ogólnopolskie wyróżnienia „Gmina Fair Play”. Wśród laureatów znalazły się samorządy z województwa dolnośląskiego, ale nie było wśród nich żadnego z powiatu jeleniogórskiego. Dlaczego? Zapytaliśmy o to samorządowców Karpacza, Kowar i Podgórzyna.

O rozstrzygnięciu konkursu i jego przebiegu poinformowała w minionym tygodniu Polska Gazeta Wrocławska. Wśród czytelników znalazły się osoby, zaskoczone faktem, iż żadna z gmin powiatu jeleniogórskiego nie otrzymała wyróżnienia.

Okazuje się jednak, że włodarze naszych samorządów są nastawieni przede wszystkim na realizację przedsięwzięć na ich terenie i od nagród wolą zadowolenie mieszkańców. Tak przynajmniej odpowiadali na zadane przez nas pytanie, dotyczące wyróżnionych w tym roku gmin.

- Najważniejsze jest dla mnie to, co dzieje się na terenie mojej gminy. Nie zależy mi na udziale w rankingach, bo to zawsze wiąże się z wydatkami. Dbam przede wszystkim o to, żeby w Kowarach powstawały kolejne inwestycje a miasto, mimo wielu trudności, stawało się coraz bardziej atrakcyjne – mówi Mirosław Górecki, burmistrz miasta nad Jedlicą.

Podobne zdanie na ten temat ma Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza – Ważniejsze od rankingów jest zadowolenie mieszkańców, a w naszym przypadku także turystów W tym roku 50 procent zgromadzonych pieniędzy wydaliśmy na inwestycje. Pozyskaliśmy 21 milionów złotych dotacji, a 28 mln zł kosztowały przedsięwzięcia, jakich się podjęliśmy. Udało nam się zdobyć fundusze na remont czternastu dróg w mieście. Kończy się także budowa hali sportowej. Myślę, że postęp w naszym mieście jest naprawdę znaczący – mówi Ryszard Rzepczyński.

Czym pochwalić ma się także Anna Latto, wójt gminy Podgórzyn – Bardzo dobrze wypadliśmy w rankingu, organizowanym przez Rzeczpospolitą, która nagrodziła najlepsze samorządy. Poza tym cały czas dbamy o to, żeby gmina się rozwijała, a mieszkańcy byli zadowoleni – powiedziała Anna Latto.

Z jednej strony udział w rankingach i konkursach nie jest najważniejszy. Z drugiej jednak uzyskanie wysokiej noty ma wpływ na zwiększenie atrakcyjności samorządów. Faktem jest, że na terenie powiatu jeleniogórskiego przeprowadza się wiele inwestycji. Nie ulega jednak wątpliwości, że w naszym regionie potrzebne jest przeprowadzenie jeszcze wielu zmian.

Wystarczy spojrzeć na drogi, z których większość powinna zostać wyremontowana. Dlatego też samorządowcy mają do wykonania jeszcze sporo zadań. Powinno to być dla nich również swego rodzaju wyzwaniem, co ma znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
398
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group