Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 3671
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasze dzieje na piętrach. Poruszający happning w II LO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 listopada 2010, 9:23
Aktualizacja: 22:59
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Chyba nikt gości zaproszonych na spektakl licealistów z II LO im. Norwida nie spodziewał się, że będzie czynnie uczestniczył w wydarzeniu, które miało miejsce w miniony piątek w gmachu cieplickiego liceum. Happening okazał się poruszającym spacerem po różnych wydarzeniach z najnowszej historii Polski.

Na pomysł takiej formuły sztuki wpadł Kamil Gadecki, licealista z „Norwida”, a całość skoordynował Ryszard Grzywacz, szkolny polonista znany z teatralnych poczynań w latach minionych. Tym razem uczniowie odeszli od formuły czysto scenicznej: areną sztuki jest szkolny budynek, gdzie – w poszczególnych salach – powstały miejsca poświęcone wybranym okresom z przeszłości.

Wchodząc w sztukę zatytułowaną „Z piętra na piętro” ma się wrażenie podróży swoistym wehikułem czasu, zatrzymujących się – jak pociąg – na poszczególnych stacjach historii Polski po 1945 roku. Uczestnik tak jakby czytał czarodziejski podręcznik, w którym ożywają obrazy, staje raptem w centrum wydarzeń: odbudowywanego po zniszczeniach wojennych kraju, latach stalinizmu, czasach propagandy sukcesu, mizerii kryzysu i totalitarnej grozy stanu wojennego, aż po budzącą nadzieję ilustrację obrad Okrągłego Stołu.
– Należy myśleć o przyszłości, nie zapominając jednak o przeszłości – te słowa zwieńczyły niezwykle udane dzieło, które chyba nikogo nie pozostawiło obojętnym.

Wydarzenie dało okazję do przeprowadzenia licytacji różnych fantów z przeszłości. Pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację szkolnej pracowni komputerowej. Za wkład w przygotowanie sztuki podziękowała wykonawcom Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego. Okazję do pokazania się mieli przedstawiciele władz miasta, w tym kandydaci na prezydenta i radnych. Happening pokazano na kilka godzin przed ciszą wyborczą. Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie zaprezentują to widowisko raz jeszcze dla mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~porazka 22-11-2010 13:36
kuzwa, powazne widowisko, rewelacyjny pomysl. klimat sentymentalny, mroczny. Wszyscy powazne miny i szacunek, tylko dwie marionetki na kazdym zdjeciu uhahane. zenada... no i brawo dla norwida, tam zawsze zlota mlodziez sie uczyla :)
~ 22-11-2010 13:40
dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego nr 1 ?!
~parka 22-11-2010 14:18
Dlaczego tak późno.Impreza była w piątek. Ten Cooalazooch ma refleks.Może był na impezce w sobotę?
Piipi Jelonkowa 22-11-2010 14:45
..do - [~Parka] .. jestes podobny/a do świeczki elektrycznej,której wyłączono dopływ energii !! POUCZENIE nr.1:obowiązywała cisza wyborcza,a na fotkach są widoczne ,"zakazane twarze",~POUCZENIE nr.2 ..Cooalazooch to jest reporterKA !
~Emejzing... 22-11-2010 16:05
'happning'.... ech jelonka.com, co to jest ???????
~parka 22-11-2010 22:04
Do Pipi Jelonkowej. Wystarczy się zapoznać z przepisami o ciszy wyborczej a nie pisać bzdury.A wracając do spóźnienia, to """Pani reporter""" zawsze się spóźnia, bo chyba nie wie ,że dziś w mediach kto pierwszy ten lepszy.
Piipi Jelonkowa 23-11-2010 0:08
..do -[ ~Parka] .. co mogła zrobic ? Spektakl licealistów odbył się w piątek między godz.16:30 - 18:30,a już od północy zacząła obowiązywac cisza wyborcza ! Kiedy ? .. wspomniana reporterka mogła udostępnic do publikacji wspomniany art. Fotki ..FAJNE ! ..zobacz.zdj.nr.14 ! .. z *takim usmiechem do siebie nie podobny !
Piipi Jelonkowa 23-11-2010 0:13
..do - [~Parka] .. zdj.nr.11

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group