Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3335
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nasz talent wśród gwiazd

Środa, 30 grudnia 2009, 8:31
Aktualizacja: 22:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nasz talent wśród gwiazd
Marcin Wyrostek w miniony poniedziałek podarował swój krążek prezydentowi Markowi Obrębalskiemu.
Fot. TEJO
Debiutancki album jeleniogórskiego akordeonisty Marcina Wyrostka „Magia del Tango” po pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na dwudzieste miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W Jeleniej Górze płyta sprzedała się "na pniu".

Po w pełni zasłużonym zwycięstwie w programie „Mam talent!” kilka dni potem Polskie Radio Katowice wydało pierwszą płytę studyjną Marcina Wyrostka „Magia del Tango”, na której znajduje się osiem kompozycji. Większość tych utworów z aranżacjami Wyrostka to dzieła kompozytora tanga argentyńskiego i wirtuoza bandoneonu i tanguero Astora Piazzolli. Płyta została nagrana z zespołem Tango Corazon Quintet w składzie: Agnieszka Haase – fortepian, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Mateusz Adamczyk – skrzypce i Piotr Zaufal - kontrabas/bas.

Wydany dokładnie 14 grudnia album Marcina Wyrostka, zaledwie tydzień później od chwili pojawienia się w sprzedaży, znalazł się na dwudziestej pozycji Oficjalnej Listy Sprzedaży Płyt w Polsce. Poszukiwana przez słuchaczy płyta tym samym pozostawiła w tyle popularność albumów rodzimych gwiazd takich jak Anita Lipnicka, Michał Bajor, Piotr Rubik i Andrzej Piaseczny oraz światowej sławy wykonawców: Rihannę, Michaela Jacksona, Michaela Bublé’a, zespół industrial metal Rammstein czy Roda Stewarta.

Płytę Marcina Wyrostka & Tango Corazon Quintet „Magia del Tango” można było kupić w jeleniogórskim salonie EMPiK. - Cała dostawa została wykupiona. Czekamy na nową - dowiedzieliśmy się dziś w salonie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group