Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6606
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nasi wolontariusze na gali szlachetnej paczki

Czwartek, 11 lutego 2016, 7:53
Aktualizacja: Piątek, 12 lutego 2016, 7:36
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Nasi wolontariusze na gali szlachetnej paczki
Fot. Tomasz Solecki
Jeleniogórscy wolontariusze „Szlachetnej Paczki” w minionym roku pomogli 37 rodzinom poświęcając swój czas na wizytę u potrzebujących rodzin, szukanie darczyńców, pakowanie i zawiezienie prezentów. W ostatnich dniach podziękowano im za to na Wojewódzkiej Gali Szlachetnej Paczki, która odbyła się we Wrocławiu. Z Jeleniej Góry uczestniczyli w niej Katarzyna Bogusławska (liderka) oraz Paulina Morek i Paweł Wilk (wolontariusze).

„Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy fruwać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka” - tymi słowami Paula de Creascenzo rozpoczęła Wojewódzką Galę Szlachetnej Paczki prowadząca Katarzyna Obara.

- I to jest prawda – mówi Katarzyna Bogusławska, liderka jeleniogórskiej szlachetnej paczki, odznaczona na gali medalem i dyplomem. – Sami możemy niewiele, ale w grupie udaje się zrobić rzeczy niezwykłe. W minionym roku w Jeleniej Górze w akcję Szlachetnej Paczki zaangażowało się ok. 20 wolontariuszy. Nikt z nich nie pracował na medale czy dyplomy, ale docenienie pracy wolontariuszy to naprawdę miły akcent. Dla nas jednak największą nagrodą jest uśmiech na twarzach ludzi często stłamszonych życiem i ciężką sytuacją materialną. Widok, jak w obdarowane rodziny wstępuje nadzieja i usłyszenie wypowiedzianego z głębi serca słowa „dziękuję” jest rekompensatą wszystkich poświęceń czy wyrzeczeń – dodaje jeleniogórzanka.

Ubiegłoroczni jeleniogórscy wolontariusze Szlachetnej Paczki to: Maria Baran, Jolanta Dobrzyńska, Emil Dobrzyński, Agnieszka Jała, Alicja Jolibska, Anna Junger, Piotr Karnia, Anna Kuśmirek, Monika Kwiecińska, Anna Mikos, Marta Pasławska, Anita Patlewicz, Marek Runiewicz, Kamila Stojanowska, Mateusz Śliwiński, Paweł Wilk, Paulina Morek i Tomasz Żylwicz.

Łącznie w województwie dolnośląskim w Szlachetną Paczkę zaangażowało się w minionym roku ponad 700 wolontariuszy. Każdy koordynator i lider otrzymał z rąk Koordynatora Wojewódzkiego Jarosława Rydzewskiego medal i dyplom. Galę swoim występem uświetniły: Teatr OCELOT oraz Teatr Improwizacji JESIOTR. Całość zakończył koncert zespołu Me Myself And I oraz tort z okazji 15 urodzin projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group