Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 20 grudnia
Imieniny: Bogumiły, Dominika
Czytających: 12256
Zalogowanych: 77
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra, Turyn: Nasi studenci na Zimowej Uniwersjadzie w Turynie

Poniedziałek, 13 stycznia 2025, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra, Turyn: Nasi studenci na Zimowej Uniwersjadzie w Turynie
Fot. AZS
Już dziś (13 stycznia) we włoskim Turynie rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń sportu akademickiego – Zimowa Uniwersjada 2025.

Ponad 2 tysiące sportowców z ponad 50 krajów zmierzy się w zimowych dyscyplinach. Wśród studentów, którzy będą rywalizować o medale Uniwersjady jest licząca 82 zawodników reprezentacja Polski. W naszej kadrze nie zabrakło mocnych jeleniogórskich akcentów. W biathlonie wystąpi czwórka studentów Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych: Majka Germata, Jakub Potoniec, Dawid Miler i Mariusz Pływaczyk.

Kolejną biathlonistką z naszego regionu jest zawodniczka MKS Karkonosze Jelenia Góra, studiująca na AWF Katowice Barbara Skrobiszewska. Na poprzedniej Uniwersjadzie, przed dwoma laty w amerykańskim Lake Placid, absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie wywalczyła dwa medale: srebrny w biegu indywidualnym oraz brązowy w biegu pościgowym.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
305
Tak
80%
Nie
20%
 
Głos ulicy
"Bardzo dobra kawa" – Jarmark w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Co się dzieje w zamkniętych miastach Rosji?
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Kilometry
200 zł za najechanie na linię
 
112
Wylądował w rowie
 
Aktualności
W poszukiwaniu symboli miasta
 
112
Rano i wieczorem ślisko na drogach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group