Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2471
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Narkotykowy szlak z Hiszpanii do Polski

Środa, 2 lutego 2022, 8:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Narkotykowy szlak z Hiszpanii do Polski
Fot. archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem znacznych ilości środków odurzających z Hiszpanii do Polski.

Przypomnijmy. 20 maja 2021 roku w Jędrzychowicach funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Podczas kontroli pojazdu we wnętrzu kabiny ujawniono skrytkę, w której znajdowało się 58 kilogramów ziela konopi indyjskich.

Podczas śledztwa ustalono m.in., że proceder przemytu środków odurzających trwał od stycznia 2019 roku. Wykorzystywano w nim kilka ciągników siodłowych, których kabiny zostały przerobione w sposób umożliwiający ukrycie w nich znacznych ilości środków odurzających. Ciągniki z naczepą wyjeżdżały do Hiszpanii i wracały do Polski w zwykłych celach transportowych realizowanych na rzecz jednej z podkarpackich firm, jednak w trakcie pobytu w Hiszpanii dodatkowo zajeżdżały do miejscowości, gdzie dochodziło do załadunku konopi indyjskich.

Po powrocie  do Polski pojazdy zjeżdżały w ustalone miejsca, gdzie w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach dokonywano rozładunku środka odurzającego. Znajdujące się w przerobionych kabinach skrytki pozwalały na przewiezienie jednorazowo od 40 do 58 kg konopi indyjskich. W ten sposób wykonano kilkadziesiąt transportów, w trakcie których do Polski przewieziono łącznie ponad 2,5 tony narkotyku o czarnorynkowej wartości przekraczającej 116 mln zł.

Po doprowadzeniu do prokuratury i przedstawieniu sprawcom zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Oskarżeni to mieszkańcy województwa podkarpackiego i małopolskiego w wieku od 32 do 47 lat. Trzech z nich nie było dotychczas karanych sądownie. Jeden był skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego pomimo cofnięcia uprawnień. Popełnione przez oskarżonych czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group