Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5953
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Narkotyk zabija za grosze

Sobota, 22 marca 2008, 8:38
Aktualizacja: Niedziela, 23 marca 2008, 7:26
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Narkotyk zabija za grosze
Za nielegalny handel lekarstwami grozi kara do dwóch lat więzienia. Rekordziści zażywają nawet 140 tabletek preparatu tramal dziennie.
Fot. Archiwum
Silny lek przeciwbólowy uzależnia tak jak substancje odurzające. Uszkadza przy tym organy człowieka. Jest coraz bardziej popularny wśród młodzieży.

Chodzi o tramal, lek przeciwbólowy stosowany przy chorobach nowotworowych. – Młodzież widzi w tramalu specyfik poprawiający samopoczucie. Policja przestrzega, że specyfik staje się coraz bardziej popularny, bo jedna dawka kosztuje zaledwie trzy złote, znacznie mniej nizinne tego rodzaju środki – przestrzega Polska Gazeta Wrocławska. Lek działa jak morfina.

Ostatnio w Strzelinie policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego znaleziono półtora tysiąca tabletek z preparatu. Pochodził najpewniej z przemytu, a zatrzymany twierdził, że od kilku miesięcy ten specyfik sprzedaje.

Tymczasem do lekarzy trafiają pierwsi pacjenci proszący o pomoc w zerwaniu z uzależnieniem. Przypadki patologiczne trafiają na oddziały detoksykacji. Z kolei sami medycy przyznają, że „pacjenci” wykorzystują lekarzy, aby tramal otrzymać. – Uskarżają się na silny ból i proszą o wypisanie tego leku – zauważa PGWr.

O tramalu jest także głośno w Internecie. Można go kupić u reklamujących się dilerów. Są nawet specjalne fora, gdzie młodzież opisuje „zalety” tego medykamentu. Lek jest bardzo groźny. Stosowany w nadmiarze szybko uzależnia i prowadzi do uszkodzenia serca oraz wątroby. Młodzi ludzie często popijają pastylki specyfiku alkoholem, co może skończyć się tragicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group