Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7951
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Narciarskie patrole w gotowości

Piątek, 25 września 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ania
REGION: Narciarskie patrole w gotowości
Fot. ......
Policjanci kolejny rok będą dbać o bezpieczeństwo narciarzy w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Dziwiszowie. Funkcjonariusze przygotowują się obecnie do pełnienia tej służby.

Mundurowi muszą przejść szkolenie medyczne, dzięki któremu będą w stanie udzielić pierwszej pomocy. Instruktorzy doskonalą też ich umiejętności w jeździe na nartach. Policjanci już szósty rok będą dbać o bezpieczeństwo na stokach. Warto wiedzieć, że Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze jest inicjatorem tego przedsięwzięcia.

Jako pierwsza spośród wielu w Polsce wysłała patrole na stoki narciarskie. Na początku funkcjonariusze pełnili służbę na Kopie w Karpaczu, teraz pracują na wszystkich stokach. Dzięki temu narciarze są zdecydowanie bardziej bezpieczni.

Wiadomo już, że w ciągu ostatnich kilku lat ilość zdarzeń przestępczych zmalała z kilkudziesięciu do kilku w sezonie. Jest więc mniej włamań do samochodów, kradzieży sprzętów, pijanych narciarzy czy po prostu przepychanek w kolejkach do wyciągu czyli tzw. działań społecznie uciążliwych.

Dzięki wczesnemu przygotowaniu do sezonu, policjanci skutecznie będą mogli udzielić pomocy rannym lub zapobiec jakiemuś niebezpiecznemu zajściu. Niewykluczone, że będą pełnili patrole z pracownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group