Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7153
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Napisał o przebudzeniu drzew i wygrał konkurs w Krakowie

Czwartek, 5 lutego 2015, 7:44
Aktualizacja: 7:47
Autor: Manu
Jelenia Góra: Napisał o przebudzeniu drzew i wygrał konkurs w Krakowie
Fot. SP 7
Ma tylko dziewięć lat, a już zgromadził na swoim koncie liczne nagrody. Tym razem kolejny sukces odniósł na arenie literackiej. Artur Yadav, uczeń klasy trzeciej jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, stanął na najwyższym podium w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Piórem Malowane” w Krakowie. Jego opowiadanie pt. “Przebudzenie drzew” przyniosło mu pierwsze miejsce.

Jego pracę wybrała komisja pod przewodnictwem literata, krytyka i pedagoga Macieja Naglickiego, spośród tekstów, które napłynęły ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z całego kraju.

Na podsumowaniu konkursu laureat Artur Yadav otrzymał również tomik poezji z dedykacją jurora - poety Jarosława Burgieła, a także miał okazję spotkać się z aktorem Narodowego Teatru Starego Bolesławem Brzozowskim, który czytał zwycięskie wiersze i opowiadania.

To bynajmniej nie pierwsze tak wielkie osiągnięcie trzecioklasisty Artura, który ma już na swoim koncie wiele nagród. W pierwszej klasie odebrał nagrodę za II miejsce w konkursie poetyckim “Wiersze dla Kici i Azora”, organizowanym przez Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze przy współpracy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wśród zdobytych nagród w klasie drugiej są dwa pierwsze miejsca w konkursach przygotowanych przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze - plastycznym “Moja rodzina” oraz fotograficznym “Moja przygoda z Muzeum”, a także pierwsze miejsce ze szkolną grupą teatralną w przeglądzie teatrów dziecięcych “Eko–Teatr” w Legnicy za spektakl “Eko-Śnieżka” oraz wyróżnienie w XXII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Żarowie za przedstawienie pt. “Śniadanie króla” wg wiersza A. A. Milne'a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group