Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7986
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najsmaczniejszy jubileusz w Handlówce

Sobota, 25 listopada 2017, 9:07
Aktualizacja: 21:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Najsmaczniejszy jubileusz w Handlówce
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze obchodzi 55–lecie istnienia. Z tej okazji w szkolnej auli odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie i nauczyciele mogli pochwalić się różnymi talentami oraz pyszną kuchnią, z której popularna "Handlówka" słynie w naszym mieście.

Placówka, która od lat kształci w zawodach pożądanych na rynku pracy tj. kucharz czy fryzjer, wychowała już około 20 tysięcy absolwentów, a wśród nich nie każdy pracuje w zawodzie, jednak jest również powodem do dumy. To właśnie popularną „Handlówkę” kończyli Lucyna Kornobys (multimedalistka mistrzostw Europy i świata, medalistka igrzysk olimpijskich), Łukasz Janik (zawodowy bokser) czy Igor Kwiatkowski – znany z kabaretu Paranienormalni.

- Bardzo dobrze wspominam te lata. Dyrektorem był wtedy Andrzej Bira. Miałam duże wsparcie, szczególnie istotne dla młodego człowieka. Moja wychowawczynią była Irena Olenkiewicz. Nie zapomnę jak mieliśmy sprawdzian z języka niemieckiego, a dzień wcześniej były mistrzostwa w piłce nożnej i oczywiście część z nas napisała źle, ale dostaliśmy drugą szansę. To pokazuje jakich nauczycieli mieliśmy – wspomina Lucyna Kornobys, która do ZSLiZ Nr 2 uczęszczała w latach 1993-1997, a matematyki uczyła ją obecna pani dyrektor.

- Naszymi absolwentami są osoby, które prowadzą cukiernie w Jeleniej Górze – Rafał i Robert Mrugałowie (to właśnie od nich był okolicznościowy tort), a także właściciele Bristolki. Nasi absolwenci prowadzą też zakłady fryzjerskie w wielu miejscach Polski, ale i na świecie, jak chociażby w Londynie. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy z pasją wykonują swój zawód – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektorka ZSLiZ Nr 2.

W trakcie uroczystości były życzenia, kwiaty i prezenty od zaproszonych gości, a wśród nich przedstawiciele władz miasta, senator Krzysztof Mróz, reprezentanci wiceminister Marzeny Machałek i posłanki Zofii Czernow, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk, dyrektorzy jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych, pracownicy szkoły, absolwenci oraz aktualni uczniowie. Część oficjalna została uświetniona pokazem talentów młodzieży z „Handlówki”, a na zakończenie był czas na wspomnienia i rozmowy o przyszłości placówki przy pysznych daniach przygotowanych przez uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group