Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6653
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najlepsi w zawodzie w Handlówce

Środa, 9 kwietnia 2014, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 10 kwietnia 2014, 8:17
Autor: R. Moszak
Jelenia Góra: Najlepsi w zawodzie w Handlówce
Fot. R. Moszak
Najlepsi uczniowie szkół zawodowych subregionu jeleniogórskiego rywalizowali w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze w konkursach, w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku.

Kilkudziesięcioro adeptów sztuki gastronomicznej, fryzjerskiej oraz handlowej pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej rywalizowało w Handlówce o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Popularna „Handlówka” dysponuje bowiem znakomicie wyposażonym centrum gastronomicznym, zmodernizowanym zapleczem do nauki zawodów fryzjerskich oraz nowoczesnymi pracowniami multimedialno-informatycznymi niezbędnymi w kształceniu sprzedawców i handlowców.

Do szkoły zjechały trzyosobowe reprezentacje techników i zasadniczych szkół zawodowych z całego subregionu jeleniogórskiego. O miano najlepszego ucznia w zawodzie walczyli (w kolejności chronologicznej): kucharze, technicy usług fryzjerskich, technicy obsługi usług gastronomicznych z technikami żywienia i gospodarstwa domowego, technicy handlowcy, sprzedawcy oraz fryzjerzy.

Każdorazowo uczniowie losowali jedno z napisanych przez ekspertów danej branży zadań konkursowych, a następnie przystępowali do jego realizacji. Komisja złożona ze specjalistów oceniała zarówno efekt końcowy, jak również inne elementy wykonania zadania. Zgodnie z regulaminem konkursów, oficjalne wyniki opublikowane zostaną wkrótce.

Wyłonieni w naszych konkursach zwycięzcy zmierzą się z najlepszymi z innych subregionów w ramach finałów, których pięć odbędzie znowu w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze. Zakończenie finałów zaplanowano na 15. kwietnia, a oficjalna gala laureatów i wyróżnionych najlepszych uczniów w zawodzie odbędzie się na przełomie maja i czerwca br. w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group