Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7016
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najazd Wikingów na Park Norweski

Czwartek, 8 lipca 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:56
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Najazd Wikingów na Park Norweski
Fot. TEJO
W najbliższą niedzielę (11 VII) przed Pawilonem Norweskim (Muzeum Przyrodnicze) odbędzie się całodniowa impreza zatytułowana „Czy widziałeś Wikingów? Oni już tu są”. Atrakcją popołudnia będzie też kolejny koncert promenadowy z zespołem Zorba.

Wikingowie już zawitali do Cieplic rok temu z okazji 100-lecia Pawilonu Norweskiego, jednej z nielicznych budowli w tzw. smoczym stylu. Zbudowany na polecenie Eugena Fuellnera, miejscowego fabrykanta, zafascynowanego Norwegią i modnym wówczas pangermanizmem służył jeszcze do lat 60. XX wieku za restaurację. Od 1967 roku jest siedzibą Muzeum Przyrodniczego. Rok temu nie dopisała pogoda. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem słońca nie zabraknie.

W niedzielnej inscenizacji wezmą udział grupy w historycznych strojach Wikingów i Słowian. Program imprezy będzie bardzo bogaty. Zaplanowano m.in.: warsztat tworzenia kolczugi, warsztat garncarski, tkacki. Przygotowano turnieje bojowe dla dzieci i dorosłych i pokaz walk. Wygłoszony zostanie także wykład o życiu Słowian i Wikingów.

O godzinie 16:00 wysłuchać będzie można kolejnego koncertu promenadowego. Tym razem zaprezentuje się zespół „Zorba”. Zespół gra muzykę grecką. Początki jego powstania sięgają połowy lat 80-tych ubiegłego wieku. Zorba prezentuje grecką muzykę współczesną, jak i ludową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group