Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3805
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Nagła zmiana decyzji, Palikot był w Karpaczu

Poniedziałek, 12 maja 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:46
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Nagła zmiana decyzji, Palikot był w Karpaczu
Fot. Przemo
Nie doszło do skutku planowane spotkanie Janusza Palikota z mieszkańcami Jeleniej Góry, który promuje swoją najnowszą książkę "Zdjąć Polskę z krzyża". Organizatorzy, aby uniknąć konfrontacji z grupą przeciwników lidera Twojego Ruchu, przenieśli spotkanie do Karpacza.

Sytuacja była rozwojowa, przed Ratuszem pojawili się najpierw działacze Twojego Ruchu, którzy mieli przygotować wizytę polityka z Biłgoraja, ale na widok grupy wrogo nastawionych osób postanowiono przenieść miejsce spotkania do Karpacza.

W mieście pod Śnieżką Janusz Palikot wywołał niemałe zdziwienie, ale i zainteresowanie. W ciągu 30 minut rozdał mieszkańcom i turystom ok. 200 książek, które każdy otrzymywał za darmo, z dedykacją.
- Napisałem tę książkę zrozpaczony stanem relacji polskiej inteligencji z Kościołem! Nawet największe umysły na kolanach - to mnie jakoś osobiście boli! Chciałem też wytłumaczyć publicznie moją drogę od "Ozonu" do Ruchu Antyklerykalnego! Po śmierci matki uznałem, że ta książka jest możliwa - czytamy we wprowadzeniu.

W tym samym czasie na Plac Ratuszowy zawitał "Gandziobus" stowarzyszenia Wolnych Konopi. Aktywiści na rzecz legalizacji marihuany szybko załagodzili spór, a rozjemcą okazał się wiceprezes Wolnych Konopi, jeleniogórzanin Jakub Gajewski. Relacja z wizyty "Gandziobusa" w osobnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group