Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6504
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nadzwyczajna sesja likwidacyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 sierpnia 2008, 11:14
Aktualizacja: 11:16
Autor: Mar
Jeleniogórscy radni zebrali się wczoraj aby ponownie przegłosować likwidację Zespołu Placówek Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego mieszczącego się przy ulicy Leśnej.

Zespół został już raz przez radnych zlikwidowany podczas jednej z majowych sesji rady miejskiej. Jednak nadzór prawny wojewody uchylił ważność uchwały, ponieważ naczelnik oświaty, Waldemar Woźniak nie zdobył na czas pisemnej zgody kuratora oświaty.
- Głosowaliśmy na podstawie dokumentów w których napisano nieprawdę, że taka zgodę kurator wydał – oburzała się podczas sesji radna Grażyna Malczuk.

Również przewodniczący komisji oświaty, Wojciech Leszczyk potwierdził, że takiego dokumentu radni nie zobaczyli, chociaż o jego istnieniu zapewniał ich naczelnik oświaty.

- Nieprawdą jest, że chcieliśmy kogoś oszukać – zapewniał zastępca prezydenta miasta, Zbigniew Szereniuk – To było takie zawirowanie proceduralne. Wystąpiliśmy do kuratora o wydanie opinii w sprawie likwidacji zespołu. Taką zgodę dostaliśmy po trzech miesiącach. Oczywiście, mogliśmy w maju zdjąć z porządku obrad tę uchwałę, ale bylibyśmy dokładnie w tym samym miejscu co dzisiaj. Uczniowie i nauczyciele rozwiązanego zespołu przechodzą do powołanego przy „Mechaniku” Centrum Kształcenia Ustawicznego i dołożymy wszelkich starań, żeby odbyło się to należycie.

Prezydent zapewniał też, że rozwiązanie zespołu nie wiązało się z likwidację jednego z bastionów lewicy w jeleniogórskiej oświacie.
- Trzeba nam uwierzyć, że absolutnie nie mieliśmy tego na myśli. My chcemy tylko podnieść jakość kształcenia ustawicznego i praktycznego – zapewniał.

Za rozwiązaniem głosowało 9 radnych, 12 wstrzymało się od głosu, w tym wszyscy radni klubu LiD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 30-08-2008 11:54
Mi się wydaje, że to było czyste polityczne głosowanie przeciwko lewicy...
~bezpartyjny 30-08-2008 14:50
Siła każdej partii bierze się z rezultatów, jakie osiąga po obsadzeniu znaczących stanowisk swoimi członkami. I odwrotnie - siła ludzi na stanowiskach zależna jest od wsparcia, jakie uzyskują od swojej partii, od otrzymywanych rad, ostrzeżeń i wniosków.Jest to typowe sprzężenie zwrotne. Dlaczego w Jeleniej Górze takie sprzężenie nie działa? Dlaczego nasz prezydent popełnia tyle gaf, pomyłek, przeinaczeń,a w maju dopuścił się nawet nieprawdy - że użyję eufemizmu? Dlatego - jak mniemam - że jeleniogórskie PO nie koryguje poczynań swojego członka, że dano mu wolną rękę, że wszystko dotychczas uchodzi płazem, że klub radnych PO nie ostrzega o narastającej niechęci wśród mieszkańców.
~krętacz 30-08-2008 14:59
Mimo że tak bardzo zapewniał, nikt w to nie wierzy. Kłamstwo pozostanie kłamstwem i przejdzie do annałów Jeleniej Góry jako niewiarygodny wręcz akt cynizmu administracji wobec samorządu.
~p63 30-08-2008 15:02
Wyrazy współczucia dla Prezydenta Miasta, że się nie udało. Wyrazy współczucia,że Pan Prezydent tak daje się wodzić zastępcy ds. oświaty i naczelnikowi.
~czynownik 30-08-2008 15:04
Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej do dzieła. Także w innych sprawach niz ta. Sprawa jest prosta: należy porównywać od dziś wszystkie zapewnienia z tekstami dokumentów /o ile są/.
~dr piotr 30-08-2008 17:27
Czy to już koniec tej ekipy, bo widzę,że chłopaki się coraz bardziej "rozkręcają"?
~:))) 30-08-2008 19:42
NARESZCIE
~nauczyciel 30-08-2008 20:56
Pan naczelnik się radził w kuratorium i powiedzieli, że będzie dobrze właśnie tak. Ale kuratoria to totalna dezinformacja- pan naczelnik to akurat powinien wiedzieć:) Na tym polega ich rola ustrojowa:) Dlatego stan nauczycielski powtarza gromkim głosem: oczyśćmy oświatę z chorych narośli. Kuratoria do likwidacji!
kazimierzp 30-08-2008 22:01
Tu na podstawie wypowiedzi forumowiczów czytamy, że należy likwidować kuratoria! Kiedy czytamy wypowiedzi pod tekstem "Ratujcie dzieci przed szkołą" to okazuje się, że reforma oświaty zalecająca ograniczenie roli kuratoriów jest "be"! Proponuję redakcji skorelowanie "brzmienia" tych dwóch tekstów. Przea...lizowanie obydwu dyskusji i zrobienie jednego tematu odpowadającego nastrojom obydwu dyskusji! Wychodzi, że jest to wszystko sprzeczne!?!?! To tak jak w tych prawdach księdza Tischnera! Zawsze na koniec wychodzi "g... prawda"!
~jotka 30-08-2008 22:29
Oczywiscie, ze lewica bronila tego "Zespolu", bo to P. Kusiak stworzyl to cudo na Lesnej [peryferia Jeleniej] dla swego kolegi. Rozlozyli ksztalcenie ustawiczne funkcjonujace wczesniej niezle w centrum miasta, praktycznego nie prowadzili wcale, metodycy w tym zespole - ni przypial, ni przylatal. Dobrze ze skonczono z ta fikcja!
~Sabath 30-08-2008 22:32
same kłamstwa
~Stefan112 30-08-2008 23:54
Czy dobrze pamietam, że to Pan Woźniak strzelił focha po jednym z artykułów Jelonki, którego był głównym bohaterem ? Jeśli wiceprezydent tego miasta mówi "To było takie zawirowanie proceduralne" To uważam, ze najbardziej odpowiednim cytatem do całej tej sytuacji są słowa J.Piłsudskiego - "Panowie Wam kury s...ć prowadzać a nie politykę robić"
~j22 31-08-2008 7:33
Panie Prezydencie! Na kłamstwie daleko się nie pojedzie.Dobrze że istnieje nadzór Wojewody bo ktoś z zewnątrz patrzy władzy na ręce.Jak coś chcemy wytłumaczyć często nieudolność,indolencję to zasłaniamy się względami politycznymi.A kto zajmie się teraz doradzaniem nauczycielom opoka PO Korzeniewski,na dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego CKU w proszku bez dyrektora i siedziby.Faktycznie wyższa jakość.
~ryt 31-08-2008 8:23
Skuza sam zgotował sobie ten los, przenosząc CKU z centrum miasta na Leśną, która położona jest w bardzo niedogodnym komunikacyjnie miejscu. Aby dotrzeć do szkoły pracującej w godzinach popołudniowych, w soboty i niedziele trzeba poświęcić dodatkowo sporo czasu. O popularności szkoły świadczy zawrotna liczba uczniów w klasach (niektórzy nauczyciele na korepetycjach mają ich więcej). Umiejscowienie tam szkoły ułatwiło rozkwit prywatnych szkół ( dotowanych przez miasto) dla dorosłych w centrum miasta. Za naukę w szkole prywatnej uczniowie dodatkowo płacą.
~Halo - tu inspektor 31-08-2008 12:38
Taka likwidacja , to żyla zlota dla cwaniaków, można bezkarnie ciągnąć ten proces dlugo i kosztownie ,tworzyć fikcje że, moga się mylić urzędasy , omijać jakieś dokumenty , pisać, zapominać o terminach i brakujących papierach itd. - a wszystko po to , bo jest okazja wyciągać z budżetu spoleczne pieniądze na ten dlugi proces likwidacyjny i nkomu wlos z glowy nie spadnie bo to są często urzędasy mianowani i nietykalni. A pieniądze wyciągane za darmo z budżetu to dzisiaj eldorado tylko nie każdy ma taki uklad aby je wygrabiać pod byle pretekstem dla siebie kosztem spolecznym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group