• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 18:58
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 7033
  • Zalogowanych: 24
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nadchodzą Juwenalia i Liga Rocka

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 maja 2017, 15:20
Aktualizacja: Piątek, 12 maja 2017, 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny klucze do miasta trafią w ręce studentów, którzy w dniach 18–19.05 będą się bawić z okazji tradycyjnych juwenaliów organizowanych przez samorządy trzech jeleniogórskich uczelni. Wśród gwiazd Łobuzy i DonGuralesko, a dodatkową atrakcją będzie święto kolorów. Jednocześnie zapowiedziano 22. finał Ligi Rocka, który odbędzie się dzień później, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc.

Trzy dni, a nawet więcej – imprez w Jeleniej Górze, to taki karnawał wiosenny – powiedział podczas dzisiejszej (10.05) konferencji prasowej Marcin Zawiła. Zapraszamy wszystkich studentów, ale też wszystkich mieszkańców, bo nigdy nie jest za późno, żeby zostać studentem – dodał prezydent Jeleniej Góry, który zapowiada, że z uwagi na zabawę kolorowymi proszkami wyposaży się w strój ochronny na przekazywanie klucza do miasta.

Rozpoczęcie Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów w czwartek (18.05) o godz. 14:30, kiedy to spod JCK-u (ul. 1 Maja) wyruszy kolorowy marsz studentów ukierunkowany na centrum miasta, gdzie młodzi ludzie odbiorą z rąk prezydenta symboliczny klucz. W planach jest także Juwenaliobus, a także poprzedzające imprezy, tj. planszówki, turniej siatkówki, streetballa czy grill, a także tradycyjne afterparty, a więc zabawa do białego rana w jeleniogórskich klubach: Kwadrat, Piwnica, Parkova, Mess. Po raz kolejny nie zabraknie też wyborów Miss Universe, a na kandydatki już można obejrzeć na profilu WJJ.

- W pierwszy dzień to muzyka dance i disco, a drugi dzień hip hopowy. Zeszły rok pokazał nam, że rzeczywiście mamy całe grono odbiorców takiej muzyki – mówił Paweł Stefanowicz, współorganizator Juwenaliów. - Przez cały rok akademicki organizujemy mnóstwo innych wydarzeń, które są przedwstępem tego święta – mówił Kornel Musiał, przewodniczący Samorządu Studentów KPSW. - Podczas pochodu będzie bardzo głośno, dużo śmiechu, więc proszę się przygotować – zapowiada Angelika Wójcik z Samorządu Studentów WEZiT Uniwersytetu Ekonomicznego.

W odróżnieniu od poprzednich lat, zabawa na tzw. jeleniogórskich błoniach (okolice skrzyżowania Alei Jana Pawła II i ulicy Sobieskiego) będzie trwać trzy dni, bowiem Liga Rocka będzie wtym roku osobną imprezą organizowaną przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. O poziomie tegorocznej edycji już pisaliśmy – atrakcyjne nagrody sprawiły, że w eliminacjach pojawiły się profesjonalne zespoły i o uznanie jury, w którego skład wejdą m.in. Roman Roogowiecki i Krzysztof Skiba – będą walczyć z całych sił, na scenie dając z siebie wszystko. Liga Rocka odbywa się w ramach projektu „Partnerzy z Kulturą” dofinansowanego ze środków europejskich.

Szczegółowy harmonogram na stronach organizatorów:
www.facebook.com/JuwenaliaJG/?fref=ts
www.facebook.com/events/307363523032043/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~sajmon 10-05-2017 16:17
Liga Rocka będzie w tym roku osobną imprezą organizowaną przez Jeleniogórskie Centrum Kultury :) Nie dziwię się :) Kiedyś też mnie w glanach na dyskoteki nie wpuszczano :)
~'' 10-05-2017 17:01
Nic pozytywnego i nic dobrego delikatnie mówiąc na takich imprezach się nie dzieje. Alkohol dominuje niestety. A szkoda !
~Real 10-05-2017 21:25
Liga rocka, ROCKA... w repertuarze wybitnie "antypisowski" Skiba&Kiepscy i dance, hip hop. Cenię wszystkie gatunki muzyczne pop, disco... blues, soul, rock jest poza zasięgiem, ale te pierwsze na przyzwoitym poziomie. Ma być rapowy hip pop dance, ok ale polski dobry youtube.com/watch?v=OC26J98Pcy4
~Real 10-05-2017 21:40
Ps. wszystkie zaprezentowane numery są dostępne na YT/Google i podlegają cenzurze.
~darojg 11-05-2017 9:46
Z finału ligi rocka, gdzie przez cały rok królowała mocna rockowa muzyka, od dwóch lat organizator robi potupajkę. LeMon Big Cyc to nie ta liga.Nic nie umniejszając wymienionym wykonawcom. Pamiętacie gdy bywały na finale Turbo, TSA?
~dinek 11-05-2017 14:37
No i Coma kiedyś zawitała nawet... Big Cyc? Oni na juvenalia się nadają pasując do grilli, ale na Ligę Rocka? Bez żartów...
~Ma 11-05-2017 18:18
Od kiedy studenciaki zmieniły partnera przy organizacji Juwenaliów jest po prostu co raz gorzej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group