Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5037
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nadchodzą Juwenalia i Liga Rocka

Środa, 10 maja 2017, 15:20
Aktualizacja: Piątek, 12 maja 2017, 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nadchodzą Juwenalia i Liga Rocka
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny klucze do miasta trafią w ręce studentów, którzy w dniach 18–19.05 będą się bawić z okazji tradycyjnych juwenaliów organizowanych przez samorządy trzech jeleniogórskich uczelni. Wśród gwiazd Łobuzy i DonGuralesko, a dodatkową atrakcją będzie święto kolorów. Jednocześnie zapowiedziano 22. finał Ligi Rocka, który odbędzie się dzień później, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc.

Trzy dni, a nawet więcej – imprez w Jeleniej Górze, to taki karnawał wiosenny – powiedział podczas dzisiejszej (10.05) konferencji prasowej Marcin Zawiła. Zapraszamy wszystkich studentów, ale też wszystkich mieszkańców, bo nigdy nie jest za późno, żeby zostać studentem – dodał prezydent Jeleniej Góry, który zapowiada, że z uwagi na zabawę kolorowymi proszkami wyposaży się w strój ochronny na przekazywanie klucza do miasta.

Rozpoczęcie Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów w czwartek (18.05) o godz. 14:30, kiedy to spod JCK-u (ul. 1 Maja) wyruszy kolorowy marsz studentów ukierunkowany na centrum miasta, gdzie młodzi ludzie odbiorą z rąk prezydenta symboliczny klucz. W planach jest także Juwenaliobus, a także poprzedzające imprezy, tj. planszówki, turniej siatkówki, streetballa czy grill, a także tradycyjne afterparty, a więc zabawa do białego rana w jeleniogórskich klubach: Kwadrat, Piwnica, Parkova, Mess. Po raz kolejny nie zabraknie też wyborów Miss Universe, a na kandydatki już można obejrzeć na profilu WJJ.

- W pierwszy dzień to muzyka dance i disco, a drugi dzień hip hopowy. Zeszły rok pokazał nam, że rzeczywiście mamy całe grono odbiorców takiej muzyki – mówił Paweł Stefanowicz, współorganizator Juwenaliów. - Przez cały rok akademicki organizujemy mnóstwo innych wydarzeń, które są przedwstępem tego święta – mówił Kornel Musiał, przewodniczący Samorządu Studentów KPSW. - Podczas pochodu będzie bardzo głośno, dużo śmiechu, więc proszę się przygotować – zapowiada Angelika Wójcik z Samorządu Studentów WEZiT Uniwersytetu Ekonomicznego.

W odróżnieniu od poprzednich lat, zabawa na tzw. jeleniogórskich błoniach (okolice skrzyżowania Alei Jana Pawła II i ulicy Sobieskiego) będzie trwać trzy dni, bowiem Liga Rocka będzie wtym roku osobną imprezą organizowaną przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. O poziomie tegorocznej edycji już pisaliśmy – atrakcyjne nagrody sprawiły, że w eliminacjach pojawiły się profesjonalne zespoły i o uznanie jury, w którego skład wejdą m.in. Roman Roogowiecki i Krzysztof Skiba – będą walczyć z całych sił, na scenie dając z siebie wszystko. Liga Rocka odbywa się w ramach projektu „Partnerzy z Kulturą” dofinansowanego ze środków europejskich.

Szczegółowy harmonogram na stronach organizatorów:
www.facebook.com/JuwenaliaJG/?fref=ts
www.facebook.com/events/307363523032043/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group