Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2484
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Nadaj paczkę w paczkomacie

Środa, 11 września 2019, 12:23
Aktualizacja: Sobota, 14 września 2019, 18:15
Autor: TS
Polska: Nadaj paczkę w paczkomacie
Fot. TS
Paczkomaty to jedna z najpopularniejszych form nadawania przesyłek w Polsce. Zapewniają szybkie dostarczenie paczki, a przy okazji pozwalają uniknąć kolejek. Przede wszystkim jednak są wygodne dla odbiorcy, który może odebrać swoją przesyłkę o praktycznie dowolnej porze. Jedynym ograniczeniem jest tu fakt, że część osób ma wątpliwości co do tego, jak przebiega samo nadanie. Podpowiadamy, w jaki sposób je przeprowadzić.

Nadanie paczki przez Paczkomat
Istnieją dwa sposoby nadawania paczek poprzez paczkomat. My zaczniemy opis od tego prostszego, częściej wykorzystywanego przez osoby rzadko dokonujące przesyłek. Zanim jednak przejdziemy do sedna, przypomnijmy o tym, ze choć paczkomaty mają wiele różnych gabarytów swoich „kieszeni”, to jednak wymagają one dopasowania wielkości przesyłki. Dlatego też zanim zapakujesz to, co chcesz wysłać, upewnij się na stronie InPostu, jakie są dostępne wielkości komór w paczkomatach – dzięki temu łatwiej będzie Ci dopasować opakowanie paczki. Gotowe? W takim razie możesz udać się do najbliższego paczkomatu!

Będąc już przy samym paczkomacie po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na panelu dotykowym. Po wybraniu opcji nadawczej i podaniu numeru telefonu nadawcy oraz numeru odbiorcy, należy wskazać maszynę, do której paczka powinna zostać dostarczona.

Na samym końcu zostaniesz poproszony o dokonanie płatności. W przypadku większości paczkomatów operacja ta może zostać przeprowadzona za pomocą karty płatniczej. W nielicznych wyjątkach, gdzie płatność kartą będzie nieaktywna, możliwa jest także płatność poprzez aplikację Manager Paczek, o czym za chwilę.

Na samym końcu otwiera się odpowiedniej wielkości „kieszeń” paczkomatu, gdzie możesz umieścić i zamknąć przesyłkę. I to wszystko, przesyłka jest już gotowa do drogi!

Nadanie przesyłki z pomocą Managera Paczek
Manager Paczek to aplikacja dostępna bezpośrednio na stronie manager.paczkomaty.pl (można ją otworzyć także na stronie InPost.pl po zalogowaniu się na swoje konto i przejściu do opcji „Manager Paczek”).

W Managerze można wypełnić etykiety badawcze (jedną bądź kilka), a następnie wygenerować jej wersje do druku. Po wydrukowaniu można nakleić ją bezpośrednio na paczkę, a w międzyczasie można dokonać opłacenia przesyłek za pomocą środków uprzednio wpłaconych na konto przypisane do danego użytkownika Managera Paczek.

W trakcie przygotowywania wysyłki wskazuje się także paczkomat, z którego paczka zostanie nadana, ten, do którego będzie dostarczona oraz dane kontaktowe odbiorcy. Po dotarciu do niego,. Należy wprowadzić w panelu numer paczki oraz numer nadania znajdujący się na wydrukowanej wcześniej etykiecie. Potem pozostaje już tylko umieszczenie paczki w samym paczkomacie.

Manager Paczek jak łatwo się domyślić, szczególnie wygodny jest w sytuacjach, w których nadajesz więcej, aniżeli tylko jedną paczkę. Być może rozsyłasz coś do kilkorga znajomych, a może po prostu prowadzisz sklep internetowy – w takich sytuacjach Manager Paczek po prostu oszczędza czas w trakcie przeprowadzania wysyłki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group