Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7555
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na zlecenie uśmiercił siekierą psa

Sobota, 19 września 2009, 8:21
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2009, 8:09
Autor: TEJO
REGION: Na zlecenie uśmiercił siekierą psa
Fot. DTP
Dwadzieścia złotych zarobił mieszkaniec Wojcieszowa, którego wynajęła pewna kobieta, aby zabił psa przybłędę, którym opiekowała się jej sąsiadka. Zwyrodniały sprawca uciekł z domu i ukrywa się.

Nieobecność psa przybłędy, który regularnie przychodził na jedną z wojcieszowskich posesji, gdzie karmiła go właścicielka domu, zauważono po kilku dniach. Okazało się, że zwierzę w bestialski sposób pozbawił życia mieszkaniec Wojcieszowa. Nieżywego psa zapakował w worek jutowy i podrzucił na podwórko kobiety, która opiekowała się czworonogiem.

Policjanci ustalili, że bulwersująca sprawa ma drugie dno. Otóż sąsiadka poszkodowanej, która o zdarzeniu opowiedziała mundurowym, wynajęła zabójcę. Jeden z mieszkańców zgodził się zabić psa za 20 złotych. Zleceniodawczyni nie została zatrzymana: kiedy zapukała do niej policja, kobieta była kompletnie pijana. Stan jej zdrowia: zanik mięśni i ograniczone możliwości poruszania się, uniemożliwił osadzenie mieszkanki w policyjnym areszcie.

– W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do zlecenia zabicia psa, lecz tłumaczy to że zrobiła to „ z litości”. Jej zdaniem pies męczył się bo był chory lub po potrąceniu. Zaprzecza temu zgłaszająca która twierdzi że pies był w doskonałej formie – poinformowała policja.

Kat psa uciekł z domu i ukrywa się. Zarówno jemu, jak i osobie zlecającej – za szczególnie okrutne znęcanie się nad czworonogiem – grozi kara do dwóch lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group