Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4768
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na uroczystej sesji wręczono statuetki Zasłużonych dla Jeleniej Góry

Czwartek, 20 grudnia 2012, 10:32
Aktualizacja: Piątek, 21 grudnia 2012, 8:27
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na uroczystej sesji wręczono statuetki Zasłużonych dla Jeleniej Góry
Fot. Mea
Podczas wczorajszej (19.12.) uroczystej sesji, która odbyła się w Jeleniogórskim Centrum Kultury uhonorowano czwórkę obywateli naszego miasta tytułem „Zasłużony dla Jeleniej Góry”. Otrzymali oni statuetki i dyplomy. Uroczystość poprowadził Tadeusz Wnuk, aktor Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Góry, który prezentował sylwetki uhonorowanych oraz ich działalność. Uroczysta sesja była również okazją do złożenia sobie przez radnych i licznie przybyłych gości bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń.

Wyróżnieni zostali: posłanka Zofia Czernow, Sylwia Bogacka, tegoroczna wicemistrzyni olimpijska w strzelaniu z karabinka pneumatycznego Igrzysk Olimpijskich w Londynie, proboszcz parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Maciejowej ks. Augustyn Oleksy, pułkownik Marek Gołębiowski, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „Radar” oraz Marek Przeorski, wicedyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze, działacz sportowy i wychowawca młodzieży.

- Takie wyróżnienie jest dla mnie bardzo ważne. Traktuję je jako zobowiązanie. Mam jeszcze wiele do zrobienia w Jeleniej Górze, by nasze miasto było piękniejsze, rozwijało się, ludziom żyło się lepiej, a także by mieszkańcy byli dumni, że mieszkają właśnie tu – powiedziała posłanka Zofia Czernow.

Wiele ciepłych słów padło pod adresem uhonorowanego ks. Augustyna Oleksego.

- Doprowadził do wybudowania domu katechetycznego, cmentarnej kaplicy i odnowienia kościoła. Stał się budowniczym również duchowym, gdyż zbudował atmosferę prawdziwej wspólnoty wiernych parafian – mówił Tadeusz Wnuk. - Przyczynił się do integracji Maciejowej z Jelenia Górą, która z wsi stała się osiedlem miasta. Zorganizował wiele parafialnych festynów, przyczynił się do wydania pierwszej i jedynej do tej pory monografii Maciejowej. Podczas tegorocznej powodzi stał się osią samopomocy mieszkańców, którzy zintegrowali się, by nieść wzajemne wsparcie. Koordynował prace popowodziowe i pomagał najbardziej poszkodowanym przez wielką wodę – dodał T. Wnuk.

- Nagroda ta powinna trafić do moich wszystkich parafian, którzy starają się, by Maciejowa rozwijała się i by dobrze się w niej żyło. Cieszę się, że mieszkańcy wspierają się wzajemnie i działają wspólnie zarówno na radosnych festynach, jak i w ciężkich chwilach, takich jak powódź – podkreślił ks. Augustyn Oleksy.

Czwarta statuetka powędrowała do pułkownika Marka Gołębiowskiego, który – jak mówił T. Wnuk - zorganizował setki imprez turystycznych, jest siatkarzem, laureatem konkursów krasomówczych, rzeźbiarzem, nauczycielem oraz społecznikiem. Swoją postawą patriotyczną daje przykład młodszym i starszym pokoleniom.

- Wiele osób stara się, by nasze miasto tętniło życiem, dlatego cieszę się, że mogę uczestniczyć w działaniach na rzecz Jeleniej Góry. Mimo że nie ma już tu jednostki wojskowej to zostało sporo osób, które mają werwę i chcą działać dla dobra miasta - zaznaczył Marek Gołębiowski.

Za liczne działania na rzecz młodzieży (m.in. sportowe, którymi zajmuje się od ponad 30 lat) statuetkę przyznano Markowi Przeorskiemu.

- Dziękuję za wsparcie w mojej działalności sportowej, a szczególnie zawodnikom, bo to dzięki ich sukcesom i medalom, które zdobywają na mistrzostwach Polski, nasze miasto jest dostrzegane. Chciałbym jeszcze bardziej spopularyzować lekkoatletykę wśród młodzieży w naszym mieście, do czego będę dążył – mówił Marek Przeorski.

W uroczystości nie mogła natomiast uczestniczyć Sylwia Bogacka, dla której strzelectwo jest ogromną pasją i zawodem. Tegoroczny sukces olimpijski był ukoronowaniem jej ciężkiej pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
445
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group