Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7135
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na ulicach nastanie jasność

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 27 sierpnia 2009, 7:26
Aktualizacja: Sobota, 29 sierpnia 2009, 11:42
Autor: Ania
Fot. Ania
Wczoraj w Jeleniej Górze rozpoczęto remont słupów oświetlenia drogowego przy kilku ulicach. Sto latarni zostanie odnowione, a najbardziej zniszczone wymienione na nowe.

W tegorocznym budżecie na ten cel przeznaczono 160 tysięcy złotych. Obecnie remontowane są słupy przy ulicy Sudeckiej, od skrzyżowania z Wojska Polskiego do ulicy Skowronków. Później odnowione zostaną przy Alei Jana Pawła II, na odcinku od Al. Wojska Polskiego do ul. Wilhelma Kubsza oraz przy placu kardynała Stefana Wyszyńskiego. To wspólna inwestycja miasta i EnergiaPro, która jest właścicielem części słupów oświetleniowych. Pieniądze być może wystarczą na drobne remonty w innych częściach miasta.

Jeszcze w tym roku planowana jest budowa oświetlenia drogowego przy ulicy Poznańskiej. W tej chwili trwa wydawanie pozwolenia na budowę. Koszt tej inwestycji wyniesie 40 tysięcy złotych. Oświetlona zostanie także droga dla pieszych wzdłuż ulic Różyckiego i Paderewskiego. Te latarnie kosztować będą 115 tysięcy złotych.

Lepiej oświetlone niż dotychczas będą także ulice: Chałubińskiego, Kamiennogórska, Karkonoska, Heweliusza, Broniewskiego, Rubinowa, Wolności przy budynku mieszkalnym nr 309 oraz osiedle Żeromskiego. Remont oświetlenia na tych wszystkich ulicach będzie kosztować 335 tysięcy złotych. Fundusze na ten cel pochodzą z środków własnych miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 27-08-2009 8:57
A może przydałoby się pomyśleć o oświetleniu na ulicy Powstańców Śląskich a także o remoncie drogi, przejechać rowerem po takiej drodze i przy takim oświetleniu to jazda extremalna
~anitka 27-08-2009 9:04
To może tak też pozakłada miasto klosze na nowych latarniach na pl.Piastowskim np.po przeciwnej stronie poczty ,to chyba nie będą duże pieniądze
~karolinka 27-08-2009 9:25
Właśnie podjechała ekipa z energetyki na ul.Wolności koło młyna stoją już z 40min.i obserwują latarnie.Powodzenia w pracy panowie.
~m 27-08-2009 9:28
Hmmm "lepiej będą oświetlone"... takim to dobrze... a w jednostce pod jelonkami ulice NIE są oświetlone. Wracanie wieczorem do domu daje co najmniej szanse na skręcenie kostki na dziurach.
~korek 27-08-2009 9:29
Albercik ! jasnosc widze
piipi 27-08-2009 10:28
...a *niektorzy to maja tylko po 2 PIWACH jasnosc !
~akt 27-08-2009 10:57
ulica powstańców śl. jest straszna, ale kogo to obchodzi..
~gdzie Rzym a gdzie Krym 27-08-2009 11:18
"Później odnowione zostaną przy Alei Jana Pawła II, na odcinku od Al. Wojska Polskiego do ul. Wilhelma Kubsza" - ciekawi mnie, w którym miejscu al. Jana Pawła II krzyżuje się z al. Wojska Polskiego albo ul. Kubsza??? Do oświetlenia w Jeleniej Górze można mieć szereg zastrzeżeń. Oto niektóre: 1. Kilka i kilkanaście lat temu wymieniano oświetlenie na energooszczędne - nie wymieniono jednak opraw na: a)części ul. Podwale na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Obrońców Pokoju, b) części ul. Wolności od ul. Marcinkowskiego do ul. Podgórzyńskiej, c) części ul. Różyckiego od mostu do ul. Flisaków d) części ul. Legnickiej przy samym końcu terenu zabudowanego cdn.
~cd. gdzie Rzym a gdzie Krym 27-08-2009 11:19
2. Zdecydowanie niewystarczające jest oświetlenie wielu ulic, ale najbardziej rzuca się w oczy: a) brak właściwego oświetlenia dużych skrzyżowań, choćby na al. Jana Pawła II z ul Różyckiego, Kiepury, Bacewicz i jeszcze raz Kiepury - w każdym szanującym się mieście na takich skrzyżowania ustawiane są wysokie słupy z co najmniej kilkoma oprawami. b) zbyt słabe oświetlenie części ul. Sygietyńskiego i Kiepury - niedawno wymieniono chyba 6 lub 7 opraw na naprawdę dobre - wszystkie takie powinny być, w szczególności w okolicach pętli autobusowej, c) mam nadzieję, że takie właśnie oprawy trafią na Pl. Wyszyńskiego - te, co są obecnie są zdecydowanie za słabe. Nie lubię Wrocławia, ale jest to miasto, które może być przykładem, aby z niego czerpać wzorce oświetlenia dróg i skrzyżowań.
~ 27-08-2009 11:32
Niech stanie się jasność RZEKŁ PAN !!! I stało się jasno - wszędzie, tylko nie w Jeleniej Górze ! Na ulicach peryferyjnych, ludzie dalej CIEMNOŚĆ WIDZĄ !!! Czy wiecie Państwo jak wielkim problemem jest założenie np. jednej lampy ???? Oto przykład ... Mieszkańcy ulicy Narciarskiej w Jagniątkowie, którzy od 15-tu lat starają się o zamontowanie takowej, ciągle otrzymują odpowiedż MZDiM cyt. w związku z pow. zadanie zostanie ZAPROPONOWANE do projektu planu zadań inwestycyjnych na rok 2010 , i JEŻELI zostanie zaakceptowane przez RADĘ MIEJSKĄ , w budżecie - będzie zrealizowane !!! Zapomnieli dopisać, że do licznych pism w tej sprawie , należy dołączyć ZAŚWIADCZENIE , ŻE TA LAMPA JEST IM NAPRAWDĘ POTRZEBNA !!!! Moi drodzy !! W Naszym mieście jeszcze długo jasności nie będzie . Od lat, naprawy i konserwacje oświetlenia ulicznego prowadzi stale jedna i ta sama firma /wygrywając przetargi w cuglach/, jednocześnie kasując za to prawie milion ! A zamontowanie jednej lampy, lub naprawa, to kwestia 15-tu lat. Ulicę Karkonoską i Michałowicką, remontowano w ubiegłym roku /za Unijne Pieniądze/, ale o OŚWIETLENIU ZAPOMNIANO !!! Teraz łaskawcy z MZDiM przypomnieli sobie, że tam ludzie /po remoncie/, nadal CIEMNOŚĆ WIDZĄ , to wydadzą z naszych podatków kilkaset tyś. Połowa lamp na peryferiach miasta, oświetla krzaki które je całkowicie zarosły . Gdy im ostatnio napisałem , że przydałoby się to wykosić, otrzymałem odpowiedż, że nie ma pieniędzy na taką operację , bo już w tym roku wszystko wydali !!! Jak wiemy - ONI ZAWSZE SZYBCIEJ WYDAWALI , NIŻ MY WPŁACALIŚMY DO KASY !!! Toteż miasto ma ponad 120 mln długu i on się nadal zastraszająco powiększa. To jest jedna wielka machina, która zjada własny ogon !!!! Wiem , bo walczyłem z tym przez osiem lat i nic nie byłem w stanie zrobić. Gdy ich złapać za rękę, to ONI mówią że to nie ich ręka !!! Czy są jakieś nadzieje ??? Kochani - czeka nas nadal CIEMNOŚĆ !!!! Pozdrawiam - Józef Gajewski ...
~do ~akt 27-08-2009 11:42
Bo to jest straszna ulica, więc nikogo to nie obchodzi :-)
~Amy 27-08-2009 13:15
Dopiero kiedy wywracające się drzewo przewróci lampę, to zabierają się do naprawy. Na podcięcie drzewa nie ma pieniedzy, a przecież później koszty są o wiele większe.
~JeleniogórzanT 27-08-2009 13:41
Słuszne spostrzeżenia komentatora~ gdzie Rzym a gdzie Krym - zostawiono w kilku miejscach odcinki ulic gdzie wiszą stare oprawy - a do tego nadal wkręcane są rtęciówki...Poza tym np na Podwalu, na Wolności i innych ulicach słupy betonowe są w totalnej rozsypce( trzymają się na samym zbrojeniu), natomiast pozostałe to wspaniałe okazy korozji ( tu warto zajrzeć na ul.Ogińskiego), Na szczęście coś sie rusza w tym zakresie, niedawno wymieniono latarnie na ul. Szewskiej łącznie ze słupami.Skoro jednak środki finansowe są tak ograniczone, to niech chociaż panowie z Energii Pro wkręcają do opraw sodówki zamiast słabych rtęciówek, to z pewnością poprawi się widoczność na ulicach, do czasu wymiany starych opraw na nowe.Tylko czy oni czytają co ludzie mają do powiedzenia w tych sprawach?...
~j23 27-08-2009 13:57
moze zrobic tam gdzie nie ma ?
~Tomany 27-08-2009 20:25
KAROLINKA trzeba wszystko dokładnie zbadać zanim się ruszy do pracy , licho nie śpi to raz !! A po drugie jak ty byłaś w pracy to 40 min nic nie robiłaś ?? !!!! Weź się do roboty a nie siejesz głupie ploty !!!!
~lotka 27-08-2009 22:11
Na sudeckiej kolo teatru ciemno strasznie to co mowi się o jasności na sudeckiej czyz ktoś sie pomylił
~deex 27-08-2009 22:34
i znowu ISPE robi......mają chody u zleceniodawcy;)
~krauz do karolinka 27-08-2009 22:40
a co ty mozesz wiedziec o tym co oni tam robia!moze czekali na dopuszczenie do pracy!albo na cos innego!jak nie masz o czyms pojecia to nie pisz bzdur!!!
~Huzar 27-08-2009 23:43
Oprócz tego , że wykonanie za takie pieniadze bardzo zawyżone w kalkulacji i byc moze jest to okazja dla wykonawcy wyciągniecia forsy z budzetu , to częstokroc nie potrzeba wystawiać rachunków za wykonanie oświetlenia lecz często wystaRCZY wstawić nową żarówkę i przyciąc zarosle drzewa opasle lampę , które przez wiele lat obrosly lampe i nie dają światla ! za taka pracę , można zaplacić roboczogodzinę 30 pln a nie 350 pln - jak kalkulują przebiegli cwaniacy z firm majacy uklady w urzedzie dróg i urzędzie miasta od których maja te chojne wyplaty za pozory wielkiej wykonanej roboty. Wystarczy zobaczyc na obrosniete lampy slupow przy Karlowicza - NIC NIE ROBIA ,ALE LAMPA SWIECI A JEST TOTALNIE CIEMNO - TYPOWA POLSKA MARNOTRAWNOŚĆ !
~jeleniogórzanka1 28-08-2009 0:28
A KTO NAM OŚWIETLI ULICĘ KOPERNIKA I FORTECZNĄ!!! TAM OD IKS LAT SĄ EGIPSKIE CIEMNOŚCI!!! LATARNIE NA 1 MAJA TEŻ POZOSTAWIAJĄ WIELE DO ŻYCZENIA.
~grib 28-08-2009 10:11
na 1-go Maja też zapomniano o kilku - dosłownie 2 lub 3 dodatkowych latarniach przy skrzyżowaniu z W.Pola i Wojska Polskiego (w okolicach dawnej stacji benzynowej) doświetlić wszystkie skrzyżowania na głównych ulicach miasta! Komentujący gdzie Rzym a gdzie Krym ma RACJĘ! Trzeba dołożyć nowe słupy z co najmniej 3 oprawami na każdym rogu skrzyżowań w ciągu obwodnicy (szkoda że tak późno o tym mówimy - ile osób tam zginęło, które być może mogłyby być wśród nas, gdyby było porządne oświetlenie), dołożyć nowe nawet pojedyncze lub podwójne słupy w ciągu ul. Wojska Polskiego (i wymienić na mocniejsze żarówki - tak jak zrobiono to z przejściami dla pieszych) oraz na innych głównych ulicach miasta.
~nowy_2 28-08-2009 12:30
co to za miejsce na zdjęciu?>?
~mak 28-08-2009 13:56
po przeczytaniu wcześniejszych uwag dochodzę do wniosku, że w całej Jeleniej Górze panują egipskie ciemności, proszę pamiętać także o ul. Działkowicza, jej mieszkańcy dwukrotnie występowali do Zarządu Dróg i Mostów ale bezskutecznie, a po ostatniej lipcowej wichurze znowu ubyła jedna latarnia
~gość 28-08-2009 19:09
a moze by tak na Orkana postawic choc jedną latarnie tam w nocy wejsc to trzeba miec wielka odwage
~gośc 28-08-2009 23:28
Lepiej naprawcie te lampy które są zniszczone na ul 1 Maja wystają same kikuty niemcy chodzą i pstrykają zdjęcia
~Andrzej zP. 29-08-2009 12:05
Odpowiedz do ~deex-znowu ISPE ----.dziwne ale na trudne i uciążliwe, zadanie gdzie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i doświadczeni fachowcy do przetargu przystępuje jedna ,dwie firmy.Na duże proste- liczni oferenci z całej polski. Andrzej Południak ISPE.
~Edek 1-09-2009 8:23
Szkoda, że nie pomyśleli o ulicy Ogińskiego, która prowadzi do szpitala, te latarnie wołają o pomstę do nieba!, przerdzewiałe przy ostrym wietrze trzesa się jakby miały sie rozlecieć!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group