Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6816
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Na tym koncercie trzeba być! Huculski punk–folk w "Muflonie"

Środa, 13 marca 2013, 9:47
Aktualizacja: 9:52
Autor: Organizatorzy
Jelenia Góra/Sobieszów: Na tym koncercie trzeba być! Huculski punk–folk w "Muflonie"
Fot. Organiatorzy
W niedzielę (17.03) o godz. 19.00 w Domu Kultury Muflon odbędzie się koncert zespołu Perkalaba czyli huculski punk–folk prosto z Ukrainy! To koncert z cyklu „Scena bliżej nas”, a bilety można już kupować w sekretariacie MDK "Muflon", w godz. 9.00–19.00. Wstęp kosztuje 10 zł.

Perkalaba to nazwa niewielkiej miejscowości na Ukrainie, gdzie jeszcze do połowy lat 80-tych istniał ogromny szpital psychiatryczny, którego większość pacjentów stanowili przeciwnicy systemu politycznego, niepokorni artyści, ludzie próbujący żyć według innych wartości niż te, które wyznaczała władza komunistyczna.

- Tak też nazwał się zespół, który powstał kilka lat temu w mieście Iwano-Frankowsk, niedaleko Lwowa – informują organizatorzy. - Muzykę, którą gra ten 7-osobowy band z Ukrainy, określa się jako „huculski punk- folk”. To przede wszystkim mistrzostwo pastiszu łączącego wiele gatunków: folk, punk, rock, ska, reggae – w jeden tryskający energią, barwny muzyczny kolaż. To szalony, ale na znakomitym poziomie artystycznym „muzyczny cyrk”, który nikogo nie pozostawi obojętnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group