Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6941
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na tę dziurę nie ma mocnych

Poniedziałek, 5 lipca 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na tę dziurę nie ma mocnych
Fot. TEJO
Czy niebezpieczna wyrwa w asfalcie na środku skrzyżowania ulic Norwida i Mickiewicza na trwale pozostanie drogową „atrakcją” tego miejsca?

O dziurze już pisaliśmy. Notatka wywołała sporo emocji natury ogólnej tyczących fatalnego stanu dróg w Jeleniej Górze. Co z tego? Zagrożenie ma się w najlepsze. Drogowcy tylko od czasu do czasu zasypują wyrwę tłuczniem, którego – po rozjeżdżaniu przez auta – systematycznie ubywa. Wtedy pojawia się ekipa fachowców. Kolejna porcja kamyczków. – Jak długo tak można? – pytają kierowcy. - Szkoda, że w pobliżu nie mieszka żaden miejski oficjel. Wtedy na pewno w trymiga by naprawili!

Zmotoryzowani już przyzwyczaili się do dziury. Instynktownie przed nią zwalniają. Ci, którzy się zapomną, aby uchronić auto przed wstrząsem, wykonują gwałtowny manewr kierownicą. Wszyscy zastanawiają się, kiedy drogowcy – zamiast „naprawiać” jezdnię prowizorycznie – zaleją to miejsce asfaltem.

Dziura powstała tuż obok studzienki kanalizacyjnej. Droga po prostu zapadła się i zapewne wymaga solidniejszego remontu. Pozostaje mieć nadzieję, że zwiększone środki w budżecie przeznaczone na utrzymanie miejskich traktów, pozwolą w końcu (po kilku tygodniach) na doprowadzenie wspomnianego skrzyżowania do stanu normalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group