Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7651
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na targach Tourtec walory i produkty regionalne

Sobota, 7 maja 2016, 15:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 maja 2016, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na targach Tourtec walory i produkty regionalne
Fot. Przemek Kaczałko
XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec 2016 dobiegają końca. W piątek i sobotę (6–7.05) na Placu Ratuszowym ponad 90 wystawców prezentowało walory krajobrazowe swoich regionów oraz produkty, z których słyną. Na scenie nie zabrakło też występów artystycznych.

Pierwszego dnia, po występie zespołu Karkonosze z Mysłakowic odbyła się część oficjalna rozpoczynając XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec 2016. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele organizatora, a więc Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, prezydenci Jeleniej Góry, Jablonca nad Nysą oraz przedstawiciele miast partnerskich naszego powiatu.

Wśród kilkudziesięciu wystawców pojawili się stali goście, tacy jak gminy z naszego regionu, a także nadmorskie Świnoujście. Nie zabrakło też stałych gości z Czech, reprezentujących: Jablonec, Kralovehradecki Kraj, Chrastava oraz z Niemiec reprezentujących: Bautzen, Zamek Stolpen, Region Miast Aachen czy powiat Bamberg. Wśród debiutantów na targach w Jeleniej Górze zobaczyliśmy Powiat Kamiennogórski, Pałac Krotoszyce, Kopalnię Soli Bochnia, czy miasto Piwowarów i Browar Miedzianka.

Przez cały dzień, zarówno w piątek, jak i sobotę na scenie występowały zespoły ludowe z Polski i Niemiec, odbywały się pokazy tańca oraz aikido. Zagrała orkiestra z Bambergu.

- Bardzo się cieszę, że te targi się odbywają. Ilość nowości, które są wokół Jeleniej Góry jest tak duża, że wiele osób mówi, że o tym nie wiedziało, a my jeleniogórzanie też jesteśmy turystami – powiedział prezydent stolicy Karkonoszy Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group