Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3115
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na „swoim” za niewielkie pieniądze jeszcze nie teraz

Piątek, 10 października 2008, 8:33
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na „swoim” za niewielkie pieniądze jeszcze nie teraz
Fot. Archiwum
Około dwóch miesięcy na decyzję w sprawie wykupu gruntów wokół budynków z dużym upustem cenowym będą musieli poczekać, ci, którzy chcieliby mieć koło bloku czy kamienicy własny ogródek lub miejsce do zaparkowania samochodu. Do projektu uchwały w tym temacie obecnie nanoszone są poprawki. Nowy przepis ma zostać zaakceptowany przez radnych jeszcze w tym roku.

Mieszkańcy Jeleniej Góry systematycznie dopytują się o skrawki ziemi, które leżą bez praw własności odłogiem przy nieruchomościach. Okazuje się, że projekt takiej uchwały został już przedłożony przez prezydenta radzie miejskiej, ale ta go odrzuciła.

Teraz dokument wrócił do wydziału gospodarki nieruchomościami, gdzie naniesione zostaną proponowane przez radnych poprawki – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry. Na wykup tych gruntów jest przewidziana jakaś bonifikata.

Nie wiadomo jednak czy ziemię będzie można nabyć za symboliczną złotówkę, jak to było planowane. O szczegółach nowej uchwały mieszkańcy mają dowiedzieć się jeszcze przed końcem tego roku. O tym kiedy przepis wejdzie w życie, zadecydują jednak radni, którzy musza przyjąć uchwałę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group