• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 10:43
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 5546
  • Zalogowanych: 20
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Na podbój lata

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 lipca 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Fot. Sylwia Lercher
Wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne. Wiedzą o tym dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Rokrocznie placówka proponuje najmłodszym nietypowe formy spędzania wolnego czasu. Tym razem dzieci poznają rycerskie szlaki.

– Zwiedzamy zamki m.in. w Bolkowie, Siedlęcinie czy Grodźcu, czyli miejsca związane z historią i kulturą rycerską – mówi opiekunka grupy Maria Szubart. – Potem wrażenia z wycieczek przetwarzamy plastycznie. Dzieci malują pałace, przedstawiają siebie jako rycerzy i księżniczki, nie zabraknie także smoków...

Wśród półkolonistów są dzieci, które również w ubiegłym roku spędzały czas w JCK. Dominika i Nicola z Jeleniej Góry wspominają ubiegłoroczne wakacje.
- Razem z grupą zwiedzaliśmy pałace i ogrody – mówią. – Widzieliśmy pałace w Staniszowie, Łomnicy i Karpnikach. W tym roku chciałyśmy chodzić na podobne zajęcia.

Poza wycieczkami opiekunowie zorganizowali szereg zajęć w budynku JCK, m.in. kurs wspinaczki pod czujnym okiem instruktora.
– Mamy specjalną ściankę do wspinaczki – wyjaśnia Maria Szubart. – Aż dziw bierze, jak te dzieciaki potrafią się szybko i zwinnie wspiąć na samą górę!
Ścianki nie boi się właściwie nikt.
- Fajnie jest, ale trochę niewygodnie w tej uprzęży, jak w pampersie! – śmieją się dziewczynki.

Półkolonie to jednak nie tylko zabawa, ale i nauka. Opiekunowie zaprosili przedstawicieli Policji i GOPR-u, którzy uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa.
- W górach nie wolno krzyczeć i śmiecić – wyliczają podopieczni.- A od obcych nie wolno brać słodyczy i nie wolno nigdzie z nimi iść!

Półkolonie potrwają do 14 lipca. Przez ten czas można także podziwiać prace plastyczne stworzone przez dzieci pod wpływem wrażeń z rycerskich szlaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
799
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group