Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6782
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na placu zabaw przy „15” nie ma komu… zasypać dziury

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 lipca 2014, 8:11
Aktualizacja: Sobota, 26 lipca 2014, 8:14
Autor: Angela
Fot. Czytelnik
– Kiedy będzie otwarty plac zabaw przy szkole nr 15 w Sobieszowie? – pyta Janusz Sobczak i przesyła zdjęcie dziury, przez którą plac został zamknięty w maju br. – Naprawa dziury, w którą trzeba wsypać taczkę żwiru, przez dwa miesiące to kpina – dodaje Czytelnik. Kierownik gospodarczy szkoły wyjaśnia, że obiekt jest objęty gwarancją, dlatego szkoła musi czekać aż naprawi to wykonawca, a poza tym, nie będzie wykładać własnych pieniędzy na ten cel.

- Dowiedziałem się, że w sprawie tej dziury ma się zebrać komisja. Pewnie koszty tej komisji będą wyższe od zasypania dziury i być może trzeba będzie jeszcze na to ogłosić przetarg. Całe wakacje dzieci nie będą mogły skorzystać z powodu przepychanek urzędniczych. A plac jest dla dzieci, żeby mogły się tam bezpiecznie bawić, a nie dla dorosłych żeby udowadniali sobie, kto ma wydać 100 zł na naprawę. Pewnie pan konserwator ze szkoły już dawno by to sam naprawił. Chętnie zapłacę za ten żwir jeśli to kłopot dla szkoły lub urzędu miasta. Ciekawe czy plac zostanie otwarty przed rozpoczęciem roku szkolnego? – pyta oburzony Czytelnik.

Zenon Pawlikowski, kierownik gospodarczy Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie wyjaśnia, że sprawa nie jest tak prosta, jak to się może wydawać.

- Na terenie, gdzie teraz jest plac zabaw wybudowany w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”, kiedyś było szambo czy zbiornik wody – wyjaśnia Zenon Pawlikowski. – Wykonawca miał to odpowiednio utwardzić, ale po ulewnym deszczu w maju br. dwie płyty strefy bezpiecznej przy równoważni zapadły się. Wówczas podjąłem decyzję o zamknięciu placu zabaw, bo nie wiem jak rozległe są uszkodzenia pod nawierzchnią. Do czasu naprawienia tego nie możemy wpuścić dzieci i ryzykować, że coś się zapadnie w innym miejscu. W związku z tym, że plac ma 5-letnią gwarancję sami nie możemy też nic z tym zrobić. Każda nasza ingerencja pozbawia nas gwarancji i daje wykonawcy prawo żądania zwrotu kaucji gwarancyjnej. Zleceniodawcą tego zadania było Miasto, dlatego wczoraj (24.07) odbyła się komisja złożona z wykonawcy, podwykonawcy, przedstawiciela wydziału zamówień publicznych UM oraz szkoły. Podczas spotkania zapadła decyzja, że w poniedziałek wykonawca ma przedstawić Miastu projekt naprawy tego placu i po jego zaakceptowaniu mają rozpocząć się prace – dodaje Zenon Pawlikowski.

Plac ma być gotowy przed rozpoczęciem roku szkolnego, a zgodnie z zapisami w przetargu, wykonawca na naprawę usterek ma 14 dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Lukasz 25-07-2014 9:33
14 dni na naprawę ale licząc od kiedy? Bo chyba nie od maja.
~Q 25-07-2014 10:21
Taa... czyli "Radosna Szkoła" to szambo. Od kiedy szkoła jest radosna.
~ 25-07-2014 10:35
To dlaczego komisja zebrała się dopiero wczoraj? Trzy miesiące było potrzeba żeby zjechało się kilku urzędasów? Nie rób pan z ludzi idiotów.
~mm 25-07-2014 10:41
Zanim się coś napisze trzeba sprawdzić a nie słuchać jakiegoś samozwańczego fachowca - zasypać żwirem dziurę - jak widać nie wystarczy, ale jest artykuł, świetny tytuł i kolej na następny profesjonalny artykulik redachtórki.
~Taczka ze żw 25-07-2014 10:45
Okazuje się, że bez "Radosnej Szkoły" dzieci nie umieją sobie same zorganizować zabawy. A co dzieci robiły i gdzie sie sie bawiły gdy nie było "Radosnych Szkół"? Sobczak to kolejny jeleniogórski pieniacz, który pewnie znalazł w sobie żyłkę detektywa. Nie organizuj Sobczak dzieciom życia. Zostaw im pan troche swobody. Nic tak nie rozwija wyobraźni dziecka jak samodzielne wymyślanie zabaw a nie tylko chodzenie na gotowce jak place zabaw. Poza tym myślę, że rozwolnienie jakie ogarnęło Sobczaka naprawy nie przyspieszy. Naprawa problemu taczka żwiru, bez sprawdzenia przyczyn, jest ryzykowne. Należy to zrobić solidnie. Do czego Sobczak nie nawykł.
~Klara 25-07-2014 10:48
A po co pilnować dzieci zaśmiecające notorycznie plac zabaw słonecznikiem, skoro można zamknąć i po ptokach? Owszem zgadzam się ze słowami pana kierownika, co jak się coś stanie, wtedy larum, jednak procedury przewidziane i naciągane w związku z zasypaniem dziury zahaczają już o Bareję !!!
~Trew... 25-07-2014 11:20
Bzdury Pan pleciesz Panie Pawlikowski. POKAŻ MI PAN W KTÓRYM MIEJSCU KODEKSU HANDLOWEGO JEST NAPISANE iż każda próba naprawy uszkodzonej instalacji pozbawia klienta gwarancji!? Takiego zapisu nie może też być w umowie, byłoby to zew 100% tzw. KLAUZULA NIEDOZWOLONA. Prawda jest smutna, JESTEŚCIE ...! Ponieważ w normalnym kapitalistycznym świecie z...hlibyście z głodu, to znaleźliście sobie DZIURĘ W CAŁYM I TAM SIĘ KITRACIE.
~KRECIK 25-07-2014 12:16
Czy to nie jest owa dziura budżetowa?
~Kryniu 25-07-2014 13:28
Trochę za mała jak na budżetową...
~xyz 25-07-2014 14:36
dobrze, ze ktoś się w końcu tym zainteresowal , może szanowna komisja szybciej wexmie się do roboty. Bo skoro, żeby ja poogladac potrzebowała 2 miesięcy to strach pomyslec ile będzie potrzebować żeby ja naprawić. ten plac w Sobieszowie jest potrzebny, bo na ogólnodostępny strach isc, pijana młodzież porozwlane butelki. Tu było i ładnie i bezpiecznie. spokojnie mogły się fajnie bawic i zupełne maluszki i starsze przedszolaki. dzieci szkolne tym placem sa mało zainteresowane.
kazimierzp 25-07-2014 19:08
Jak wiele u nas spraw jest ocenianych "po wyglądzie" bez wgłebiania się w rzeczywiste przyczyny. Dziura na jezdni, parkingu czy takim placu zabaw sama się nie robi, każde zapadlisko musi mieć rzeczywistą przyczynę. Tu akurat władze szkoły działają prawidłowo chcąc dowiedzieć się co jest prawdziwym powodem. Czytamy, że tam było kiedyś szambo i chyba wykonawca placu nie wypełnił prawidłowo tam tego zbiornika przed wykonaniem nawierzchni z płytek! Widać często na jezdniach zapadliska przy studzienkach ka...lizacyjnych, wszyscy wtedy krytykują wykonawcę nawierzchni, gdy tymczasem z powodu nieszczelnej sieci ka...lizacyjnej następuje wysysanie gruntu spod asfaltu...
~Sobiesz 34 25-07-2014 21:00
Dzieci i rodzice na koniec roku szkolnego zostały poinformowani, co będzie z placem zabaw. Szanowny pan Sobczak widocznie nie posiada dzieci w wieku szkolnym. Ja jako rodzic nie mam pretensji, że dba się o bezpieczeństwo moich dzieci. W Sobieszowie jest jeszcze inny plac zabaw dla małych dzieci , jest Jordan i boiska przy szkole , po co ten cały szum!
~do xyz 25-07-2014 21:15
Mam dzieci w wieku szkolnym , ten plac zabaw jest świetny i moje dzieci chętnie na nim się bawią nie tylko przedszkolaki.Rozumiem też, że w takiej sytuacji bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze. Nie winie też administrację szkoły za taki stan rzeczy, tylko wykonawcę, który powinien szybciej zareagować. Tak samo jak służby miejskie, że pozwalają, by bezkarnie na placu zabaw starsza młodzież piła, paliła ... są tam kamery, gdzie jest Straż Miejska?!
~JELENI OGÓR 26-07-2014 13:51
rozumiem że na wykonawcę nałożona zostanie sroga kara od której procenty rosną w postępie geometrycznym w miarę zwłoki z naprawieniem szkody ????
~Ech... 27-07-2014 15:32
Robicie raban o szkolny plac zabaw, gdzie w Sobieszowie są inne place. A nikt nie widzi jak wygląda chodnik i jezdnia przy tej szkole. Tu trzeba jak najszybciej zadziałać, rok szkolny się zbliża ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group