Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7163
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na pierwszym miejscu licea (komunikat)

Wtorek, 27 lipca 2021, 13:02
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Na pierwszym miejscu licea (komunikat)
Fot. Archiwum
W wyniku przeprowadzonej symulacji naboru do jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych okazało się, że zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się licea ogólnokształcące, choć powołano 16 oddziałów klas pierwszych – 7 w I LO, 5 – w II LO i 4 w III.

Wśród techników największą popularność utrzymuje Zespół Szkół Elektronicznych – tu (ze względu na ograniczenia kadrowe w grupie pedagogów) powołano oddział programistów, a także łączone specjalności – informatyków i logistyków. Podobny sposób łączenia zastosowano w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, gdzie planuje się połączenie technika przemysłu mody z informatyką, ale też pełny oddział w Liceum Plastycznym.

Ogółem utworzono w szkołach 22 oddziały techników. Najmniejszym – niestety, tradycyjnie – powodzeniem cieszyły się szkoły branżowe, w których powołano tylko 5 oddziałów.

Od 3 sierpnia rozpocznie się – po potwierdzeniu zainteresowania uczniów nauką w wybranych przez siebie szkołach – rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsce – 39 w szkołach branżowych oraz 35 – w technikach. W liceach wolnych miejsc już nie ma.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
3
25%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group