Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7498
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na osiedlu z trawą po pas

Czwartek, 24 czerwca 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na osiedlu z trawą po pas
Fot. Angela
Niewykoszony ugór z wybujałym trawskiem przeszkadza mieszkańcom Zabobrza i alergikom. Czy miasto nie ma możliwości, by wyegzekwować od prywatnych właścicieli zrobienie porządku?

Trawa na niezagospodarowanym terenie między ulicą Sygietyńskego na przeciwko bloków o numerach 3,5 i 7 a Jana Pawła II nieopodal poczty sięga już po pas. Tymczasem urzędnicy bezradnie rozkładają ręce, bowiem teren został sprzedany prywatnym firmom, a umowy sprzedaży czy regulamin miasta nie zawierają zapisu o obowiązku koszenia prywatnych terenów przez ich właścicieli.
Jedyną możliwość jest wysłanie pisma przypominającego o tym obowiązku. Jeśli właściciele nie przychylą się do prośby miasta, trawa będzie rosła dalej.

-–Ten teren należy już do prywatnych właścicieli, którzy mają obowiązek utrzymania go w czystości i porządku. Problem polega jednak na tym, że wojewoda dolnośląski wykreślił z regulaminu miasta zapis nakazujący wykaszanie traw na prywatnych posesjach, jako nakaz zbyt ingerujący we własność prywatną – mówi Dorota Wiącek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.
– Miasto zleca wykaszanie pasów drogowych, czy też terenów miejskich, nie ma jednak żadnych praw do gruntów prywatnych. Wystosuję pismo do straży miejskiej, by przypomniała właścicielowi terenu o konieczności jego wykoszenia – mówi Dorota Wiącek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Strażnicy miejscy jednak mówią otwarcie, że jedyne co mogą zrobić, to wysłać upomnienie do właściciela. Nie mają bowiem żadnych narzędzi egzekwowania żądań miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
23
Coraz lepiej
30%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
35%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group