Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3400
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na nartach nie tylko jak za dawnych lat

Niedziela, 1 marca 2009, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Mar
REGION: Na nartach nie tylko jak za dawnych lat
Fot. Mar
Dwie imprezy zdominowały w sobotę Szklarską Porębę: odbył się kolejny Slalom Gwiazd na Śniegu. Rywalizacja na Hali Szrenickiej była bardzo zacięta i trwała do ostatniego przejazdu. Doskonale bawili się też uczestnicy narciarskiego slalomu retro.

W gwiazdorskich zmaganiach wśród kobiet najlepsza była Dorota Rębiszewska. Drugie miejsce zajęła Anna Popek, a trzecia była Beata Ścibakówna. Klasyfikacja panów jest następująca: pierwsze miejsce Paweł Sołtys, drugie – Waldemar Błaszczyk a trzeci był Piotr Zelt. Po powrocie zawodników w okolice dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, gwiazdy rozdawały autografy, pozowały do zdjęć, wyjaśniały zawiłości akcji różnych seriali.

Zupełnie inny klimat towarzyszył uczestnikom slalomu retro. Panie i panowie ubrani w stylowe stroje, na deskach liczących sobie wiele dziesiątków lat wyglądali imponująco.
– Narty znalazłem w domu, w którym mieszkam – mówił naczelnik GOPR Maciej Abramowicz – natomiast strój kompletowałem na slalom od pewnego czasu. Z jednego miejsca krótkie spodnie, skąd indziej starą marynarkę. Jestem zadowolony z ostatecznego efektu.

Równie imponująco prezentowali się: Bartosz Lipiński szef promocji w Kowarach oraz Mieczysław Skowron, pasjonat starych nart, właściciel kolekcji, nauczyciel W-F w Szkole Podstawowej nr 15.

Zabawa zaczęła się z dużym opóźnieniem, gdy zaczynało już zmierzchać. Na pomoc przyszli Walonowie z zapalonymi pochodniami i ustawili się wzdłuż trasy przejazdu. Potem na trasę wyjeżdżali kolejni zawodnicy. Jazda na drewnianych nartach to zupełnie inna bajka niż na nowoczesnych deskach i większość zawodników miała kłopoty z ominięciem wszystkich bramek. Niektórzy mieli też kłopoty z utrzymaniem równowagi. Ale szczęśliwie wszyscy dotarli do mety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group