• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 22:19
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 7580
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Na nartach nie tylko jak za dawnych lat

Wiadomości: REGION
Niedziela, 1 marca 2009, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Mar
Fot. Mar
Dwie imprezy zdominowały w sobotę Szklarską Porębę: odbył się kolejny Slalom Gwiazd na Śniegu. Rywalizacja na Hali Szrenickiej była bardzo zacięta i trwała do ostatniego przejazdu. Doskonale bawili się też uczestnicy narciarskiego slalomu retro.

W gwiazdorskich zmaganiach wśród kobiet najlepsza była Dorota Rębiszewska. Drugie miejsce zajęła Anna Popek, a trzecia była Beata Ścibakówna. Klasyfikacja panów jest następująca: pierwsze miejsce Paweł Sołtys, drugie – Waldemar Błaszczyk a trzeci był Piotr Zelt. Po powrocie zawodników w okolice dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, gwiazdy rozdawały autografy, pozowały do zdjęć, wyjaśniały zawiłości akcji różnych seriali.

Zupełnie inny klimat towarzyszył uczestnikom slalomu retro. Panie i panowie ubrani w stylowe stroje, na deskach liczących sobie wiele dziesiątków lat wyglądali imponująco.
– Narty znalazłem w domu, w którym mieszkam – mówił naczelnik GOPR Maciej Abramowicz – natomiast strój kompletowałem na slalom od pewnego czasu. Z jednego miejsca krótkie spodnie, skąd indziej starą marynarkę. Jestem zadowolony z ostatecznego efektu.

Równie imponująco prezentowali się: Bartosz Lipiński szef promocji w Kowarach oraz Mieczysław Skowron, pasjonat starych nart, właściciel kolekcji, nauczyciel W-F w Szkole Podstawowej nr 15.

Zabawa zaczęła się z dużym opóźnieniem, gdy zaczynało już zmierzchać. Na pomoc przyszli Walonowie z zapalonymi pochodniami i ustawili się wzdłuż trasy przejazdu. Potem na trasę wyjeżdżali kolejni zawodnicy. Jazda na drewnianych nartach to zupełnie inna bajka niż na nowoczesnych deskach i większość zawodników miała kłopoty z ominięciem wszystkich bramek. Niektórzy mieli też kłopoty z utrzymaniem równowagi. Ale szczęśliwie wszyscy dotarli do mety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~byłem tam 1-03-2009 9:19
Bardzo mało zdjęć z imprezy "GWIAZDY NA ŚNIEGU"(to już się nie nazywa SLALOM GWIAZD-to tak na marginesie).Połowa znanych osób nie dojechała do Szklarskiej.lipa!
~abade3 1-03-2009 12:36
ale gwiazdy żenada
~dex 1-03-2009 12:48
lipa straszna
~:) 1-03-2009 13:56
Salom Retro wygrała Barbara Cygoń, lekarz stomatolog, od niedawna mieszkana Szklarskiej Poręby, która wystąpiła w autentycznym stroju góralskim.
krkonos 2-03-2009 6:21
Basieńce gratulacje od serca... Przemkowi do sztambucha: w Karpaczu chat góralskich z powiatu tatrzańskiego ma już nie być, ale czemu by nie "wprowadzić" stroju góralskiego jako karkonoskiego - tyle lat się nad tym zastanawiasz. Wiem, wiem, pomysł jako żart kiepski tynfa nie wart. :P A Rossignole superowe są.
~<widziałam> 2-03-2009 10:08
Hej malkontenci,uważacie że Pani Urszula Dudziak,Michał Olszański,Ilona Felicjańska,Anna Popek,Piotr Gąsowski i dużo znanych i lubianych aktorów oraz redaktorów to "lipa","żenada" a kim Wy jesteście-właśnie prawdziwą żenadą,najlepiej jest krytykować ale to takie polskie.....!!!!!!!!!
~basia:) 2-03-2009 22:22
dzięki Przemowi i krkonosowi:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group