Czytających: 13185
Zalogowanych: 25

Kraków: "Na luzie jedną" w Krakowie

Poniedziałek, 14 listopada 2022, 7:48
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra po emocjonującym meczu zdobyły komplet punktów w wyjazdowym starciu z Cracovią Kraków. Podopieczne Dili Samadovej wygrały w stolicy Małopolski 23:22.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Choć kilkukrotnie krakowianki doprowadzały do remisu, a raz nawet prowadziły (5:4), to więcej argumentów miały po swojej stronie jeleniogórzanki. W 16. Minucie na tablicy wyników było 5:8, a na 3 minuty przed przerwą 7:11, jednak miejscowym udało się zmniejszyć straty do 2 bramek (10:12). O zmianie stron podopieczne Dili Samadovej ponownie odskoczyły na 4 gole (12:16), ale i tym razem gospodynie nie odpuszczały. Chwilę później było 15:16, a następnie trwała wymiana gol za gol i nawet na chwilę Karkonosze nie straciły prowadzenia. Na 3 minuty przed końcem było 20:23, a Cracovii udało się doprowadzić do stanu 22:23, jednak w ostatniej minucie meczu żaden z zespołów nie zdobył bramki.

KS Cracovia 1906 Kraków – MKS Karkonosze Jelenia Góra 22:23 (10:12)

Cracovia: Szwonka – Szymborska 6, Jałowicka 6, Kamusińska 4, Stachowicz 3, Wajda 2, Podzielińska 1, Chrześcijańska.
Karkonosze: Wierzbicka – Załoga 9, Mazurkiewicz 7, Kobzar-Witczak 4, Jarosz 2, Wołoszczak 1, Domin, Gałuszka, Tsekhus.
Kary: 4 minuty (Cracovia) – 6 minut (Karkonosze)
Sędziowały: Aleksandra Pytlik (Siemianowice Śląskie), Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska)
Widzów: 100.

Karkonosze z dorobkiem 4 zwycięstw i 2 porażek zajmują 4. miejsce w tabeli gr. B, I ligi. W następnej kolejce (19.11, godz. 17:00) biało-niebieskie zagrają przy Złotniczej z Otmętem Krapkowice (9. miejsce, bilans 2-4).