Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6410
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na kłopoty rada oświatowa

Środa, 1 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:34
Autor: konrad
Jelenia Góra: Na kłopoty rada oświatowa
Fot. konrad
Znana z obrony praw kupców na targowisku przy ul. Różyckiego Danuta Wójcik została w środę przewodniczącą Jeleniogórskiej Rady Oświatowej. Ta społeczna organizacja ukonstytuowała się w ratuszu. Ma zamiar nadzorować i doradzać jeleniogórskim urzędnikom oświatowym w sprawach ważnych dla szkół.

Danuta Wójcik jest związana ze Stowarzyszeniem „Wspólne Miasto”. Przewodnicząca od razu zapewniła, że w roku wyborczym rada nie stanie się sceną politycznych sporów.

Zastępczynią została Izabella Lenart-Świerzowicz, która ma kilkuletnią córkę w jednym z jeleniogórskich przedszkoli. Uważa, że każdy, kto się zaangażował w działania rady. Robi to po to, żeby dzieci, nauczyciele oraz urzędnicy oświaty działali wspólnie dla dobra dzieci, które przebywają w szkołach i przedszkolach.

– Radni będą mieli okazję usłyszeć, co o ich decyzjach sądzą mieszkańcy miasta i jednocześnie rodzice dzieci – ocenia Grażyna Malczuk przewodnicząca komisji oświaty rady miejskiej.

Radny Ryszard Dzieciołowski, zachęcał członków rady, aby śmiało formułowali wnioski, walczyli o swoje, bo tylko wtedy, decyzje radnych będą bardziej przystawały do oczekiwań rodziców.

Czym rada zajmie się na początku? Jej członkowie zdecydują na następnym zebraniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group