Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2246
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na kłopoty rada oświatowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:34
Autor: konrad
Fot. konrad
Znana z obrony praw kupców na targowisku przy ul. Różyckiego Danuta Wójcik została w środę przewodniczącą Jeleniogórskiej Rady Oświatowej. Ta społeczna organizacja ukonstytuowała się w ratuszu. Ma zamiar nadzorować i doradzać jeleniogórskim urzędnikom oświatowym w sprawach ważnych dla szkół.

Danuta Wójcik jest związana ze Stowarzyszeniem „Wspólne Miasto”. Przewodnicząca od razu zapewniła, że w roku wyborczym rada nie stanie się sceną politycznych sporów.

Zastępczynią została Izabella Lenart-Świerzowicz, która ma kilkuletnią córkę w jednym z jeleniogórskich przedszkoli. Uważa, że każdy, kto się zaangażował w działania rady. Robi to po to, żeby dzieci, nauczyciele oraz urzędnicy oświaty działali wspólnie dla dobra dzieci, które przebywają w szkołach i przedszkolach.

– Radni będą mieli okazję usłyszeć, co o ich decyzjach sądzą mieszkańcy miasta i jednocześnie rodzice dzieci – ocenia Grażyna Malczuk przewodnicząca komisji oświaty rady miejskiej.

Radny Ryszard Dzieciołowski, zachęcał członków rady, aby śmiało formułowali wnioski, walczyli o swoje, bo tylko wtedy, decyzje radnych będą bardziej przystawały do oczekiwań rodziców.

Czym rada zajmie się na początku? Jej członkowie zdecydują na następnym zebraniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 2-02-2006 9:37
moim zdaniem tworzenie kolejnych organizmow typu rada oświatowa nic nie da poza jeszcze wiekszym zamieszaniem, takie mnozenie bytow na pokaz, bo co ta rada bedzie mogla? wedlug mnie to sztuczny twor nikomu nie potrzebny, a pani Wójcik powinna sie zajmowac handlem a nie oświatą
~Bob 5-02-2006 16:47
Zgadzam się z opinią. Reformy oświaty wychodzą tylko na papierze. Dzieciaki w szkole nie uczy się już od dawna ładnego pisania, ponad połowa uczniów czyta nie rozumiejąc tekstu, rysowanie zatrzymało się na poziomie przedszkola a o matematyce i językach obcych szkoda wspominać. Komu zależy na wysokim poziomie nauczania w szkołach podstawowych czy gimnazjach, skoro świetnie można zarobić na korepetycjach lub w prywatnych szkołach uczących języków obcych, szybkiego czytania ze zrozumieniem, ortografii...Pozdrawiam prawdziwych nauczycieli bo tacy tez istniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group