Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4239
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na granicy sportu i polityki

Piątek, 18 listopada 2016, 14:01
Aktualizacja: 14:03
Autor: Przemek Kaczałko
W minioną środę (15.11) w siedzibie klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra była zaplanowana konferencja prasowa z okazji podpisania umowy sponsorskiej pomiędzy klubem a jeleniogórskim przedsiębiorcą, jednak w ostatniej chwili spotkanie odwołano, a na portalach społecznościowych pojawiły się pytania, czy nie miało to kontekstu politycznego...

Jeleniogórski klub miał podpisać umowę z Marcinem Kaflikiem – jeleniogórskim przedsiębiorcą, który związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość. - Zaproponowane przez Zarząd warunki umowy były obustronnie korzystne, przejrzyste i atrakcyjne dla wszystkich stron umowy oraz zawodników i kibiców. Przed godziną wiceprezes klubu odwołał spotkanie podając jako przyczynę powód tak absurdalny, że bez potwierdzenia nie ośmielę się go przytoczyć. I tutaj mam pytanie do znawców tematu: Czy spółki miejskie mogą zagrozić wycofaniem wsparcia dla klubu w przypadku podpisania przez ten umowy o sponsorowanie z osobą/firmą prywatną? - ogłosił Marcin Kaflik na Facebook'u.

Zapytaliśmy prezesa Karkonoszy Tomasza Kowalczyka (pracownika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze), czy to prawda, że któraś ze spółek miejskich postawiła klubowi ultimatum. - Konferencja nie miała być odwołana, tylko zmieniona data jej przeprowadzenia. Nieporozumienie w gronie naszego zarządu spowodowało, że została odwołana. Wyjaśnimy sobie to na forum zarządu i wrócimy do tematu – powiedział Tomasz Kowalczyk, który nie potwierdza, jakoby którakolwiek ze spółek zagroziła wycofaniem się ze wsparcia klubu.

Tymczasem Marcin Kaflik deklaruje, że nadal chce wspierać klub piłki nożnej. - Oczywiście, że jestem zainteresowany. Szkoda, że nie zdążymy już pomóc klubowi przed ostatnią kolejką rundy jesiennej – powiedział.

W najbliższą sobotę (19.11) piłkarze Karkonoszy rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej IV ligi. O godz. 13:00 zmierzą się na stadionie przy ul. Złotniczej ze Spartą Grębocice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group