Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 10505
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Na drodze ogranicz zaufanie do innych

Czwartek, 16 września 2010, 17:27
Aktualizacja: 17:28
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Na drodze ogranicz zaufanie do innych
Fot. Angela
Mandatem i punktami karnymi została ukarana 20–latka z Mysłakowic, która uderzyła golfem w jadące przed nią mitsubishi. Do kolizji doszło na ulicy Sudeckiej, naprzeciwko nowego cmentarza przed sygnalizacją świetlną. Zdaniem policji, tego zdarzenia sprawczyni mogła uniknąć, gdyby jechała zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania.

Obydwa pojazdy jechały od Jeleniej Góry w kierunku Mysłakowic. Na wysokości nowego cmentarza na sygnalizacji świetlnej, kiedy zapaliło się światło czerwone, 60 – letni kierowca mitsubishi zatrzymał samochód. Jadąca za nim 20-latka nie zauważyła zmieniającego się światła i wjechała w tył mitsubishi. Kierowcy tłumaczyli, że przed nimi jechał trzeci pojazd, który miał gwałtownie skręcić w stronę cmentarza.

– Jest tu ograniczenie prędkości do 50 km/ h. Gdyby kierująca jechała zgodnie z przepisami i zastosowała zasadę ograniczonego zaufania do tej kolizji by nie doszło. Pozostali kierowcy powinni pamiętać też o tym, by odpowiednio wcześnie sygnalizować kierunek, w którym chcą jechać i by nie robić gwałtownych ruchów. Przed manewrem skrętu należy zwolnić co najmniej do 60 km/h i sześćdziesiąt metrów przed skrętem włączyć kierunkowskaz – mówi mł. asp. Marcin Drozd z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak mówią policjanci od godziny 14.00 doszło dzisiaj do pięciu innych kolizji na terenie Jeleniej Góry, m.in. przy ulicy Wincentego Pola, Wolności, oraz poza miastem: przy restauracji „Chata za Wsią”, gdzie także zderzyły się trzy pojazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group